Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 27. listopadu 2021 Xenie

Slovenští muslimové nedoporučují knihkupcům knihy píšící nepříjemnou pravdu o islámu

26. 12. 2015 14:27:40
Mnozí si jistě vzpomenou na „nedoporučené“ knihy z dob komunismu. S přispěním slovenských muslimů vzniká seznam nedoporučených knih. Muslimové „doporučují“ knihkupcům jaké knihy jsou extremistické, případně kam je mají zařadit ...

Samozřejmě jde o všechny knihy kritické k islámu. Web slovenských muslimů Islamonline.sk zveřejnil článek „Tieto extrémistické knihy sme našli v obchodoch medzi literatúrou o isláme“ v kterém označuje několik knih jako „extremistické“.

Je to velký paradox, protože skutečně extremistická kniha Základy tauhidu – islámský koncept Boha, kterou vydali čeští muslimové, pro slovenské muslimy extremistickou není. Jim vlastně asi vůbec nevadí hlásání svržení neislámských vlád a nastolení islámského práva, ale vadí jim kritika islámu, ta je podle nich extremismem.

Nehodlám obhajovat jednotlivé knihy z muslimského seznamu, některé jsou opravdu spíše úsměvnou ukázkou jednoduchého viděni světa, ale rozhodně chci poukázat na to, že pro slovenské muslimy je asi jakákoliv kritika islámu projevem extremismu.

Slovenští muslimové dali na seznam extremistických knih díla například Roberta Spencra a Billa Warnera. Jistě, chápu, že muslim nebo islamofil, se mohou cítit uraženi tím, že Spencer a Warner kritizují islám. Dokonce bych i pochopil kritiku, že tito autoři nejsou vzdělání současnou proislámskou irentalistikou. Ale označit jejich díla za extremistická může opravdu totální idiot nebo fanatický muslim.

Vlastně argument Islamonline.sk o tom, že tito pánové nemají právo veřejně šířit knihy o islámu v knižní kategorii islám, protože nestudovali islám na univerzitě, ale mají mít knihy zařazené v kategorii fikce a konspirační teorie, je velmi směšné. Kdejaký muslim se vyjadřuje a píše knihy o křesťanství a Evropě, byť tato témata nestudoval na univerzitě a tyto mnohdy nesmysly o křesťanství a Evropě šíři i slovenští muslimové, stejně jako čeští, ale jakmile napíšete, něco kritického o islámu je zle a muslimům to vadí a fňukají o extremismu.

Článek slovenských muslimů ovšem obsahuje i praktické rady pro knihkupce, jak k islámu kritické knihy nešířit. Samozřejmě zatím se jim jen „doporučuje“ jen se jím říká, že k islámu kritické knihy jsou extremistické, to asi až za pár let se silnějším utahováním celoevropských zákonů o zákazu kritiky islámu (respektive politický korektně řečeno šíření nenávisti k islámu) se bude prodejcům již nařizovat co smí a nesmí šířit.

Celým textem slovenských muslimů se jako niť vine tvrzení, že knihy Spencra a Warnera obsahuji lži o islámu. O jaké lži jde? To se samozřejmě nedovíte, protože Spencer a Warner nelžou, jen říkají pravdu o negativních stránkách islámu. A tady už lžou slovenští muslimové a nálepkují své názorové odpůrce asi s cílem odradit knihkupce od prodeje jejich knih a čtenáře od jejich čtení, ale vlastně ne. Vlastně pro muslimy říci pravdu o islámu je projevem extremismu a šířením lží o islámu, nebo se pletu?

Ale buďme rádi, ještě nejsme na tom tak špatně jako v Anglii. Tam říci o muslimském uctívání Alláha, že je to klanění satanovi je dle soudu v Anglii zločinem a urážkou islámu!

Za nacismu se nevhodné knihy pálily. Bude takový osud, po utužení multikulturního režimu v EU, čekat i knihy kritické k islámu?

Autor: Lukáš Lhoťan | sobota 26.12.2015 14:27 | karma článku: 39.41 | přečteno: 2124x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Občanské aktivity

David Macků

O králi Miloušovi a jeho strašlivé chorobě

Pohádka o králi Miloušovi z království mezi Mordorem a Společenstvím blahobytu a jeho strašlivé nemoci

26.11.2021 v 17:45 | Karma článku: 18.58 | Přečteno: 395 | Diskuse

Zdenek Horner

Triumfální návrat koronaviru z Lán do ÚVN

Přes pověsti, že koronavirus ve vojenské nemocnici být nemůže, protože mu to prostě lékařští nadřízení nařídili, se údajně koronavirus v prezidentovi zabydlel. Kavárna si sundává oprátku.

25.11.2021 v 20:27 | Karma článku: 23.11 | Přečteno: 763 | Diskuse

Zdenek Horner

Moji milí neočkovaní

Co navrhujete dělat místo očkování, aby to zpomalilo nákazu a nezahltilo naše zdravotnictví? Já vedle očkování nic jiného, alespoň nějak účinného, nevidím.

21.11.2021 v 12:32 | Karma článku: 21.09 | Přečteno: 719 | Diskuse

Zdenek Horner

Kde je Pcheng Šuaj?

Tenistka světového renomé zmizela někde v útrobách čínské totality. Náš prezident mlčí, na to je dostatečně nemocen. Mlčí i většina české společnosti.

19.11.2021 v 11:28 | Karma článku: 12.83 | Přečteno: 244 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Tragikomedie brzy vyvrcholí - bohužel jen pro toto období !

Jsem optimista a všude hledám pozitivní stránky.Moji vážení kritikové na to jdou přesně obráceně.Hledají problémy od interpunkcí, použití slov až po žádosti o konkrétní odkazy na cokoliv.Jde o speciální sektu,která se vždy vyrojí

19.11.2021 v 10:12 | Karma článku: 15.51 | Přečteno: 332 | Diskuse
Počet článků 854 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2713


Bývalý muslim a autor knihy Islám a islamismus v České republice, bývalý redaktor židovského webu Shekel.cz, analytik Da Vinci Prague Institute o.s. Od roku 1998 do roku 2010 spolupracovník předsedy českých muslimů Muneeba Hasana Alrawiho, do roku 2012 člen Muslimské obce v Brně, absolvent poutě do Mekky, vzdělávacích kurzů o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth, absolvent studijního pobytu v USA The International Visitor Leadership Program (2010).

Moje knihy na iDNES.cz - Knihy.iDNES.cz

Najdete na iDNES.cz