Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 2. června 2023 Jarmil

Islámské zahalení ženy – dobrovolné proti nucenému

22. 12. 2014 11:04:31
Před nedávnem jsem sliboval, že se více zaměřím na argumentaci z pořadu „Máte slovo“ M. Jílkové na téma islámu. Pořad byl emočně vypjatý, ovšem u Jílkove je to normální, jako problém ovšem vidím to, že se mnoho mladých lidí nechá emotivností tématu islámu ovlivnit. Hlavně ženy tak žene emotivní protiislámská aktivita některých našich kolegů a kolegyň k vstupu do islámu. Byť původním záměrem emotivního vystoupení je tyto mladé lidi od islámu odradit.

Mladí lidé jsou mnohdy bez zkušeností, rádi se stávají idealisty, a když narazí na emotivní projevy některých islamofobů, tak se více začnou zajímat o téma islámu a samozřejmě tak narazí na islámskou propagandu. Ta je ovšem neméně emotivní jako ta protiislámská. A zde začíná problém. Protože se celý střet mění ve střet emocí a ne logiky a pravdy. Vyhrává tedy ten, kdo dokáže emotivněji podat svou „pravdu“ a v tom jsou muslimové mistři.

To, jak dokáží muslimové skrze emoce prodat i sebevětší lež a barbarství, nádherně popisuje Ali Síná v knize Jak porozumět Mohamedovi a muslimům, která přednedávnem vyšla česky. Pro nás nechť je podstatné zjištění, že muslimové se snaží vše převádět do osobní roviny, neboť tam se jim nejlépe lže a manipuluje (ukázka z knihy zde).

Příkladem z pořadu Jílkové je situace, kdy se přítomné muslimky snažily vyvolat dojem, že islamofobové a kritici islámu chtějí omezit jejich nošení islámských šátku, které si ony zvolily dobrovolně. Vzniká tak dojem, že ony chudinky muslimky jsou utlačovány krutými a zlými odpůrci islámu.

Přitom je to absurdní, neboť skutečným cílem zákazu nošení islámského zahalení do českých škol by měla být snaha pomoci dívkám, které jejich muslimští rodiče nutí nosit islámské zahalení hlavy a ony to nechtějí. To, že mají muslimští rodiče nutit své dcery nosit islámské zahalení a mohou je za to i bít, je veřejně známo v celém světě. V některých zemích v Evropě již byly i dívky zavražděny svými rodinami, když islámské zahalení nosit nechtěly.

Z dob, kdy jsem působil uvnitř muslimské komunity, si moc dobře pamatuji jak zásadní pro mnohé muslimy a učitele islámu bylo zdůrazňování, že je nutné dcery či sestry nutit k tomu, aby nosily islámské zahalení hlavy a byly tak mentálně separované od nemuslimských spolužáku. Protože když dívka nemá šátek, je snadněji přijímána spolužáky a její cesta k odpadnutí od islámu jak pak snazší.

Proto osobně doporučuji všem lidem, co povedou s muslimy diskuzi na téma zahalení žen: Nenechte se zatlačit do situace, kdy se muslimský protiřečník snaží navodit, že vy chcete potlačit práva muslimek, které nosí islámské zahalení dobrovolně. Naopak tlačte na muslima, aby vysvětlil, proč islám nutí dívky zahalení nosit i proti jejich vůli a rodiče je za to mohou i fyzicky trestat.

Podle fundamentalistického výkladu islámu také bude žena muslimka, jež nenosí šátek, odsouzena do islámského pekla. Věru to tolerantní pojetí lidské svobody v islámu ....

Ukázka Mohammedova výroku o tom, jak je Alláh sexistický ...
„Alláh nepřijme modlitbu ženy, která dosáhla puberty, pokud nemá zahalení.“
Citováno z Sunan Abu-Dawud. 064; al-Tirmidhi, 377

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Lukáš Lhoťan | pondělí 22.12.2014 11:04 | karma článku: 28.53 | přečteno: 2029x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Emrich Sonnek

Spěchej pomalu

Podnikatel vytahuje stravenky. Má jich pěkný balík. Pokladní každou z nich pečlivě zkontroluje a označí. Nepočítám, kolik jich je. Vleklé čekání si krátím pozorováním onoho zákazníka.

1.6.2023 v 18:36 | Karma článku: 15.26 | Přečteno: 259 | Diskuse

Jan Ziegler

Drtivá porážka Zemana a Babiše v Hospodářské komoře

Prezidentem Hospodářské komory zvolili delegáti jejího sněmu Zdeňka Zajíčka, který byl dosud viceprezidentem této instituce. To je dobrá zpráva, rozhodně lepší než kdyby zvítězil jeho protikandidát Martin Pecina.

1.6.2023 v 15:43 | Karma článku: 17.89 | Přečteno: 291 | Diskuse

Jan Pražák

Dusno v tramvaji

Tramvaj číslo devět byla toho nezvykle parného květnového odpoledne zpola zaplněná, pár lidí stálo, ale při podrobnějším prozkoumání prostoru uvnitř vozu by se našlo ještě i několik sedaček volných.

1.6.2023 v 14:34 | Karma článku: 24.10 | Přečteno: 460 | Diskuse

Jan Ziegler

Mladé Ukrajinky: Za ruštinu nás nikdo nešikanoval

Brutální ruská agrese je vyhnala z rodné země. Nový domov dívky našly na jihu Čech. Jsou u nás spokojené, na Ukrajinu se vracet nechtějí, po kamarádech se jim však stýská. Ukrajinci podle nich sami zavrhují vše ruské.

1.6.2023 v 12:04 | Karma článku: 19.97 | Přečteno: 523 | Diskuse

Vladimír T. Gottwald

Úsměvy a úšklebky XXXIII. (o dětičkách, kočičkách a dědcích)

Dneska slavím, v tom jsem pilný, jsemť způsobně svátkomilný. Když už mají svátek děti, snad můžou slavit i kmeti – obzvláště my infantilní?

1.6.2023 v 9:00 | Karma článku: 24.82 | Přečteno: 756 | Diskuse
Počet článků 854 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2716


Bývalý muslim a autor knihy Islám a islamismus v České republice, bývalý redaktor židovského webu Shekel.cz, analytik Da Vinci Prague Institute o.s. Od roku 1998 do roku 2010 spolupracovník předsedy českých muslimů Muneeba Hasana Alrawiho, do roku 2012 člen Muslimské obce v Brně, absolvent poutě do Mekky, vzdělávacích kurzů o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth, absolvent studijního pobytu v USA The International Visitor Leadership Program (2010).

Moje knihy na iDNES.cz - Knihy.iDNES.cz

Vláda téměř vyčerpala rozpočet. Stanjura se chystá zasáhnout co nejdřív

V květnu skončil státní rozpočet ve schodku 271,4 miliard korun, v dubnu to bylo dvě stě. Schválený rozpočet přitom za...

Kráska opustila armádu, aby se stala nejpřitažlivější řidičkou kamionu

Osmadvacetiletá Nicolle z Velké Británie si říká Trucker Baddie a je řidičkou kamionu. Dříve pracovala pro armádu, ale...

Sharon Stone se v 65 letech ukázala v plavkách. Sklízí obdiv i kritiku

Sharon Stone oslavila v březnu pětašedesáté narozeniny. Hollywoodská hvězda je pyšná na svou postavu a na Instagramu se...

Jsme na prahu epidemie srdečního selhání, vyléčit se nedá, říká kardiolog

Premium Zatímco infarkt zná každý, povědomí o srdečním selhání je malé. Často se mylně zaměňuje právě za infarkt či zástavu...

Podávám na Taťánu Kuchařovou žalobu za pomluvu, oznámil Brzobohatý

Ondřej Gregor Brzobohatý (40) oznámil, že se rozhodl podat žalobu za pomluvu na svou exmanželku Taťánu Kuchařovou (35)....