Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 25. ledna 2022 Miloš

Malé vítězství ve válce s mloky

13. 09. 2014 11:43:38
Ministerstvo školství odebralo záštitu nad projektem Muslimové očima českých školáků, a to údajně kvůli nevyváženosti a neodbornosti. V televizi v reakci na to vystoupil pracovník Orientálního ústavu Bronislav Ostřanský a proislámského projektu se s bleskovou rychlostí zastal.


Podle jeho vyjádření jsou veškeré informace prezentované projektem ověřené a odpovídají skutečnosti. Orientalista Broňa vlastně nechápe, jak si mohl nějaký odborník dovolit zpochybnit projekt, který on, Broňa podpořil jako správný a objektivní.

Korunu všemu nasazuje argumentace jedné z organizátorek projektu Kláry Popovové, která tvrdí, že projekt je nestranný a má vést žáky ke kritickému myšlení o otázkách spojených s islámem. Zároveň však Popovová za doprovodu svých slov v reportáži ČT prezentuje učební propriety v podobě obrázků burky a dalšího fundamentalistického islámského zahalování, ke kterým mají žáci účastnící se projektu přiřadit správné označení z nabídky. Na děti tak projekt může působit dojmem ospravedlňování a „normalizace“ i těch nejradikálnějších podob islámu.

Jak si tedy Klára Popovová představuje kritičnost a objektivitu? Tím, že v rámci jejího projektu Muslimové očima českých školáků není žádná informace k islámu kritická či negativní?

Ovšem položme si otázku, proč je vlastně potřeba podporovat prezentování jednoho určitého náboženství českým školákům? Proč je v české škole zakázáno propagovat politické názory, ale přímo či nepřímo propagovaná nábožensko-politická ideologie islámu je považována za cool a za znak bruselského multikulturního nadčlověka? O tom, jak se posledních dvacet let snažili muslimové ve spolupráci s multikulturalisty ovlivnit české školství, píši podrobně s důkazy i ve své knize Islám a islamismus v České republice.

Na rozdíl od Francouzů, Angličanů a dalších Evropanů mají Češi v živé paměti, jak se na školách propagoval marxismus-leninismus, a vědí, jak tomu čelit. Dnes je učení marxismu jen nahrazeno přijatelnějším multikulturalismem, který je propagován podobně jako kdysi marxismus-leninismus. Ale na rozdíl od dob komunismu, my máme možnost volby. Stěžovat si na ředitele a učitele, kteří podporují moderní rasismus a marxismus-leninismus v jednom pod rouškou výuky k toleranci a multikulturalistické EU.

V konečném důsledku máme ještě jednu důležitou možnost, jak této propagandě čelit. Nevolit ty politiky a strany, co tolerují či přímo podporují tento novodobý totalitarismus a rasismus naruby. Projekt Muslimové očima českých školáku je totiž nádhernou ukázkou toho, jak se dnes místo našich obyvatel podporuje příliv přistěhovalců z jiné civilizace, kteří mají nahradit naši vymírající populaci. Populaci, která vymírá nejen díky politice stran a jednotlivců z předchozích desetiletí, ale také kvůli nezájmu o budoucnost a děti v dnešní době.

Kdyby dnes žil Karel Čapek, možná by nepsal o válce s mloky, ale s muslomloky ...

Autor: Lukáš Lhoťan | sobota 13.9.2014 11:43 | karma článku: 37.38 | přečteno: 2155x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Lubomír Stejskal

K úvodnímu dni soudu s Päivi Räsänenovou aneb Sola Scriptura

Pondělí 24. leden 2022. Zataženo, dva stupně nad nulou. Pro Finsko svého druhu přelomový den. Před distriktním soudem v Helsinkách stanula Päivi Räsänenová (*1959). Proč? Zastává biblický postoj k homosexuálním praktikám.

24.1.2022 v 23:10 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 23 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Chystá se diktatura tří ministrů?

Zrušení povinného očkování proti Covid-19 nebyl ze strany nové vlády splněný předvolební slib, ale jen jakýsi úkrok stranou.

24.1.2022 v 18:23 | Karma článku: 27.16 | Přečteno: 402 | Diskuse

Miloslav Jeřábek

Navždy pandemie a omezování života? Novela pandemického zákona by to umožnila.

Zítra má parlament ve zrychleném režimu rozhodovat o tom, jestli ministr bude mít trvale právo drasticky omezovat život občanů kdykoliv on na základě názoru „odborníků“ usoudí, že existuje „nebezpečí pandemie“...

24.1.2022 v 18:07 | Karma článku: 24.30 | Přečteno: 308 | Diskuse

Vlastimil Podracký

Vojna i mir

Jednání NATO s Ruskem je více než potřebné. Situace je napjatá a Rusové jako slabší z protivníků nemají jinou možnost než ji napínat, aby se problémy řešily. Jinak by se s nimi nikdo nebavil.

24.1.2022 v 13:30 | Karma článku: 21.42 | Přečteno: 352 | Diskuse

Marek Hurt

Prosba Němcům: Zlomte své plynové prokletí

Nacistické plynové komory zabily miliony lidí. Tato hrůzná etapa historie už se snad nikdy opakovat nebude. Ovšem plyn (byť úplně jiný) hraje bohužel důležitou roli i nyní, kdy nejspíš hrozí ruská invaze na Ukrajinu.

24.1.2022 v 13:27 | Karma článku: 26.57 | Přečteno: 512 | Diskuse
Počet článků 854 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2714


Bývalý muslim a autor knihy Islám a islamismus v České republice, bývalý redaktor židovského webu Shekel.cz, analytik Da Vinci Prague Institute o.s. Od roku 1998 do roku 2010 spolupracovník předsedy českých muslimů Muneeba Hasana Alrawiho, do roku 2012 člen Muslimské obce v Brně, absolvent poutě do Mekky, vzdělávacích kurzů o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth, absolvent studijního pobytu v USA The International Visitor Leadership Program (2010).

Moje knihy na iDNES.cz - Knihy.iDNES.cz

Najdete na iDNES.cz