Čtvrtek 11. srpna 2022, svátek má Zuzana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Valentin Kusák podněcuje násilí proti muslimům v ČR

10. 09. 2011 16:29:16
Na blogu Valentina Kusáka jsem neustále napadán a lživě obviňován z mnoha věcí a údajných útoku na tohoto kontroverzního blogera. Nechtěl jsem se k jeho útokům veřejně vyjadřovat, neboť respektuji to, že je nemocen schizofrenii, ale poslední věc z jeho díla ve mně vyvolává velmi silnou obavu o budoucí chováni Kusáka a jeho zdravotní stav.

Na blogu Valentina Kusáka jsem neustále napadán a lživě obviňován z mnoha věcí a údajných útoku na tohoto kontroverzního blogera. Nechtěl jsem se k jeho útokům veřejně vyjadřovat, neboť respektuji to, že je nemocen schizofrenii, ale poslední věc z jeho díla ve mně vyvolává velmi silnou obavu.
Myslím si, že by se měla jasně rozlišovat mezi legitimními kritiky a odpůrci muslimů a těmi, kteří v odporu k muslimům a islámu ukájejí svou touhu po nenávisti vůči komukoliv. Se znepokojením sleduji, že Valentin Kusák se nejspíše přesouvá do pozice potencionální hrozby podobné hrozbě islamistů.
Na Facebook.com profilu jeho hnutí Antimešita AntiMešita,o.s.-nechceme islamizaci České republiky (https://www.facebook.com/group.php?gid=141272222576868 ) se ve středu objevil příspěvek od Valentina Kusáka:
„V ČR je bohužel spousta muslimských modliteben – a jsou hořlavé. Zná někdo heslo „Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá“? a Odkaz na článek: Muslimští extrémisté v Tanzanii vypálili několik modliteben
http://mucednici.prayer.cz/pnp.php?datum=2011-08-14
Krátce po zveřejněni tohoto jeho textu se ozval uživatel Jiří Rotrekl, který jeho text odsoudil a poukázal na to, že kusákuv text lze vyložit jako výzvu k násilí proti muslimům v České republice. Jak Rotrekl správně poznamenal, Kusák svým chováním kompromituje protiislámské hnutí v ČR.
Krátce po zveřejnění byl Kusáku příspěvek ze skupiny smazán, ale existuje jeho screenshot. Tak nebo tak je zřejmé, že se Kusáku postoj k tomu jak bojovat s muslimy začíná blížit postoji české krajní pravice a masového vraha Breivika z Norska.

Myslím si, že by se mělo jasně rozlišovat mezi legitimními kritiky a odpůrci muslimů a těmi, kteří v odporu k muslimům a islámu ukájejí svou touhu po nenávisti vůči komukoliv. Se znepokojením sleduji, že Valentin Kusák se nejspíše přesouvá do pozice potencionální hrozby podobné hrozbě islamistů.

Na Facebook.com profilu jeho hnutí Antimešita AntiMešita,o.s.-nechceme islamizaci České republiky (https://www.facebook.com/group.php?gid=141272222576868 ) se ve středu objevil příspěvek od Valentina Kusáka:

„V ČR je bohužel spousta muslimských modliteben – a jsou hořlavé. Zná někdo heslo „Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá“? a Odkaz na článek: Muslimští extrémisté v Tanzanii vypálili několik modliteben http://mucednici.prayer.cz/pnp.php?datum=2011-08-14

Krátce po zveřejněni tohoto jeho textu se ozval uživatel Jiří Rotrekl, který jeho text odsoudil a poukázal na to, že kusákuv text lze vyložit jako výzvu k násilí proti muslimům v České republice. Jak Rotrekl správně poznamenal, Kusák svým chováním kompromituje protiislámské hnutí v ČR.

Krátce po zveřejnění byl Kusáku příspěvek ze skupiny smazán, ale existuje jeho screenshot. Tak nebo tak je zřejmé, že se Kusáku postoj k tomu jak bojovat s muslimy začíná blížit postoji české krajní pravice a masového vraha Breivika z Norska. Kusáka sice "omlouvá" jeho nemoc, ale co třeba uživatele Tomáše Homolu, který s Kusákovým návrhem souhlasí?

Na Facebook.com profilu jeho hnutí Antimešita AntiMešita,o.s.-nechceme islamizaci České republiky se ve středu objevil příspěvek od Valentina Kusáka:

***

Valentin Kusák : Reakce na článek blogera Lhoťana

Už jsem si zvykl, že Lhotan mne napadá kvůli onemocnění. Osobně nevím, čím trpí Lhotan, který v 18 letech konvertoval k islámu, aby v 23 letech z islámské víry vystoupil, pak zase do islámu vstoupil a od prosince 2010 proti nepravostem islámu bojuje. Přitom tento "muslim" v roce 2010 podával s LIA trestní oznámení na expremiéra Zemana, na prezidenta Klause a dokonce podával oznámení proti říjnovým Senátkám z důvodu, že senátoři nejsou proislamističtí. No a samozřejmě s LIA již v srpnu 2010 podal výzvu vůči mně ve znění, aby se ode mne celá ČR distancovala. Opravdu zajímavý vývoj člověka Lhotana, který chce působit důvěryhodně. Lhoťan mne napadá kvůli zdraví, já o něm, že je možná napříhlad autista, neprohlašuji. Lhoťan se snaží hlásat "demokratický" islám, aby se zalíbil a dál peníze dostával, ale přitom neustále osočuje a napadá lidi kolem sebe. Distancovali se od něho i všichni muslimové v ČR.

K mému "příspěvku". Za celé období od srpna 2010 jsem si dovolil jedemn tento výrok. Na základě jednoho-nevinného-výroku provádí LhoŤan zobecnění. Nikoho jsem nenaváděl, nikoho jsem nevyzýval, neměl jsem v úmyslu podpalovat mešity. Pokud se chce LhoŤan zabývat podpalováním svatostánků, at se zaměří na své přátele muslimy, kteří ročně podpálí desítky kostelů a zavraždí tisíce křestanů v muslimských zemích.

Jinak se odvolávám na slova expremiéra Miloše Zemana, který před několika týdny do médií řekl "....neexistuje umírněný muslim stejně jako neexistuje umírněný fašista...slovo"umírněný" je v této souvislosti protimluv...". Já dodám "neexistuje demokratický muslim".

Valentin Kusák

předseda AntiMešita o.s. a AntiMešita-Envi o.s.

www.kusak.blog.idnes.cz

Hradec Králové, 10.9.2011, 17.25 hodin

Autor: Lukáš Lhoťan | sobota 10.9.2011 16:29 | karma článku: 14.35 | přečteno: 2205x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Lubomír Stejskal

Blízký východ: Ohlédnutí za nedávným konfliktem

Egyptský týdeník Al Ahram Weekly ve svém nejnovějším vydání z 11. 8. přináší článek „Z Gazy do Náblusu“, jehož autory jsou Mohamed Abu Šaar z Gazy a Ahmed Eleiba z Káhiry. Vrací se k nedávnému konfliktu.

10.8.2022 v 23:37 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 27 | Diskuse

Michael Laitman

Proměnili jsme lidskou společnost v hadí jámu.

Rostoucí inflace po celém světě a hrozící nedostatek potravin vytvořily sněhovou kouli, která se z kopce valí přímo na nás. Nikdo není v bezpečí. Některé země jsou zranitelnější, ale ohroženi jsou všichni.

10.8.2022 v 2:44 | Karma článku: 18.16 | Přečteno: 391 | Diskuse

Patrik Joura

Pierre Chareau

Pierre Chareau, architekt par excellence. Jeho stavba, jenž stojí v Paříži, a které se přezdívá skleněný dům, je neuvěřitelným dokladem nápaditosti tehdejší avantgardy francouzské architektury dvacátých a třicátých let 20. století

9.8.2022 v 23:08 | Karma článku: 7.06 | Přečteno: 148 | Diskuse

Janda Jakub

Uskromnili jsme se a vyšlo to, díky Vládo …

Máme vládu, jakou si zasloužíme a já jsem za to rád. Už ta předchozí mi v mnohém otevřela oči, ale tahle je boží. Vše, co dělá mi pomáhá, hlavně ať nepřestane.

9.8.2022 v 18:30 | Karma článku: 37.79 | Přečteno: 1517 | Diskuse

Vlastimil Nesrsta

Už tam nejsem

Vytáhl jsem pistoli z nádrže, zavřel víčko a šel dovnitř zaplatit. "Dobrý den, byl jsem na dvojce." Pokladní se na mě usmála: "Ale vždyť tam pořád jste". Otočil jsem se a opravdu. Byl jsem tam.

9.8.2022 v 16:40 | Karma článku: 19.14 | Přečteno: 655 | Diskuse
Počet článků 854 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2715


Bývalý muslim a autor knihy Islám a islamismus v České republice, bývalý redaktor židovského webu Shekel.cz, analytik Da Vinci Prague Institute o.s. Od roku 1998 do roku 2010 spolupracovník předsedy českých muslimů Muneeba Hasana Alrawiho, do roku 2012 člen Muslimské obce v Brně, absolvent poutě do Mekky, vzdělávacích kurzů o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth, absolvent studijního pobytu v USA The International Visitor Leadership Program (2010).

Moje knihy na iDNES.cz - Knihy.iDNES.cz

Najdete na iDNES.cz