Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 25. ledna 2022 Miloš

Jsou problém muslimové nebo bankrot Česka?

21. 05. 2011 9:18:23
Se zaujetím jsem si přečetl rozhovor s bankéřem Alešem Michlem v aktuálním vydáni časopisu Reflex. Má otázka v nadpisu tohoto článku sice v rozhovoru nezazněla, ale je logickým vyústěním dnešního vývoje v Evropě. Pokud někomu vadí vzrůstající přistěhovalectví do Evropy a úpadek životní úrovně Evropanů, měl by se nejprve zamyslet na tím, jestli politika současné evropské pravice či levice vede k řešení.

Například u nás v České republice nevidím v současnosti žádnou konstruktivní cestu. Jak správně poznamenává Aleš Michl, zadlužení naši republiky roste třikrát rychleji než naše HDP a většina státu co v posledních 40 letech zbankrotovala měla dluh menší než 60% HDP, což je kriterium Evropské unie. Má také pravdu v tom, že nikdo nemůže hospodařit donekonečna se schodkovým hospodářstvím.

Naše dnešní vláda místo řešení hrozící krize řeší, kde kdo s kým se vytahoval jak má koho koupeného a kdo to tajně nahrával, její fungováni je závisle na tom jak se kdo zrovna vyspí a politika opozice je také jen snahou odstavit od moci druhé a dostat se k ni sami. Ale řešení je pouze opakem proklamaci současné vlády, které by jen vedlo k dalšímu prohloubení krize. Nezapomínejme, že nás do deficitu dovedla jak pravice, tak i levice. Když si vzpomenu jak ČSSD před volbami slibovala kde komu sociální výhody a velké peníze za minimum práce, jen když je bude volit, měl jsem spíše dojem, že jde o uplácení voličů ve velkém.

Česká levice slibuje, že jakmile se dostane k moci, každého kdo vydělá více peněz než „chudina“ co ji volila tvrdě zdaní, takže to jen povede k odlivu schopných, podnikavých lidí a dalšímu úpadku ekonomiky. Proč by měl člověk pracující od rána do večera, celoživotně se vzdělávající a snažící se mít lépe, trestán za to, že dělá něco co druzí ne? Jeden můj evropský známy, mimochodem člen Labour Party, řekl: „V České republice mají socialisté blíže k bolševizmu, než k nám Labour Party“. A bohužel má asi pravdu, protože politiku evropské sociální demokracie mi spíše připomíná část programu ODS.

No a do toho všeho přichází otázka islamizace Evropy. Nejde o to, že islám je stejně silné misijní náboženství, jako křesťanství, ale jde o to, že na jedné straně si již dnes mnozí socialisté stěžují na příliv přistěhovalců a snaží se tak zalíbit evropským voličům. Ale na druhé straně se neštítí, mimo pozornosti veřejnosti, využívat bohaté zdroje arabských šejchu a diktátoru k svému prospěchu.

Jsem přesvědčen, že prvním a největším problémem je opravdu schodkové hospodářství a to jak učíme nově příchozí přistěhovalce, že je lepší byt sociálně závislý na státu než tvrdě pracující. Vidím to i na našem českém postupu integrace migrantů a azylantů, kdy jim stát radši platí sociální dávky a zakazuje pracovat po určitou dobu, než aby je co nejrychleji pustil na pracovní trh. Řeči o tom, že se tak chrání místa pro české dělníky je nesmysl. Spousta mých známých, a kolegů z jiných firem, si stěžuje na neochotu českého člověka dělat tvrdou, špinavou a náročnou práci za kterou jim nemohou dát mnoho peněz a neschopnost státu dovolit legální zaměstnáni cizinců nebo azylantů.

Naše společnost nebude muset čekat na desetiletí růstu radikálního islámu, neboť se zničí sama. To že v západní Evropě vznikly muslimské komunity neschopné života bez štědrého sociálního státu, je důsledek sociální politiky levicových vlád, které z těchto komunit čerpají voliče.

Skutečný duch islámu, je duchem obchodu, podnikáni a dobrovolné sociální solidarity. Bohužel po vlivu komunismu a nacionalistického běsnění předchozích desetiletí v Arabsko-muslimském světě, se z islámu stává spíše obdoba evropského bolševizmu.

Nikoho proto asi ani nepřekvapí, že ti z muslimů co s tímto vývojem nesouhlasí vstupují do evropských stran, odmítajících schodkové hospodářství a propojováni evropské politiky s radikálním islamismem. A tak muslimy najdete jak v CDU-CSU, tak i v Národní frontě Francie Marine Le Penovou. Neboť skutečným problémem nejsou muslimové, ale vývoj evropské politiky. To bychom si měli uvědomit i u nás v České republice. Než zdejší muslimskou komunitu, tvořící zhruba 0,01% z deseti milionu obyvatel, plně ovládnou wahabisté prostřednictvím islámských nadací, tak naše zemně spíše zkrachuje a nastoupí nějaký totalitní revoluční režim.

<!-- počítadlo dluhu začátek http://www.verejnydluh.cz/system/ -->
<iframe src="http://www.verejnydluh.cz/system/dluh2.php" width="200" height="50"style=" border: none;"></iframe>
<!-- počítadlo dluhu konec -->

Autor: Lukáš Lhoťan | sobota 21.5.2011 9:18 | karma článku: 12.85 | přečteno: 1786x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Lubomír Stejskal

K úvodnímu dni soudu s Päivi Räsänenovou aneb Sola Scriptura

Pondělí 24. leden 2022. Zataženo, dva stupně nad nulou. Pro Finsko svého druhu přelomový den. Před distriktním soudem v Helsinkách stanula Päivi Räsänenová (*1959). Proč? Zastává biblický postoj k homosexuálním praktikám.

24.1.2022 v 23:10 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 27 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Chystá se diktatura tří ministrů?

Zrušení povinného očkování proti Covid-19 nebyl ze strany nové vlády splněný předvolební slib, ale jen jakýsi úkrok stranou.

24.1.2022 v 18:23 | Karma článku: 27.27 | Přečteno: 405 | Diskuse

Miloslav Jeřábek

Navždy pandemie a omezování života? Novela pandemického zákona by to umožnila.

Zítra má parlament ve zrychleném režimu rozhodovat o tom, jestli ministr bude mít trvale právo drasticky omezovat život občanů kdykoliv on na základě názoru „odborníků“ usoudí, že existuje „nebezpečí pandemie“...

24.1.2022 v 18:07 | Karma článku: 24.59 | Přečteno: 312 | Diskuse

Vlastimil Podracký

Vojna i mir

Jednání NATO s Ruskem je více než potřebné. Situace je napjatá a Rusové jako slabší z protivníků nemají jinou možnost než ji napínat, aby se problémy řešily. Jinak by se s nimi nikdo nebavil.

24.1.2022 v 13:30 | Karma článku: 21.42 | Přečteno: 353 | Diskuse

Marek Hurt

Prosba Němcům: Zlomte své plynové prokletí

Nacistické plynové komory zabily miliony lidí. Tato hrůzná etapa historie už se snad nikdy opakovat nebude. Ovšem plyn (byť úplně jiný) hraje bohužel důležitou roli i nyní, kdy nejspíš hrozí ruská invaze na Ukrajinu.

24.1.2022 v 13:27 | Karma článku: 26.57 | Přečteno: 513 | Diskuse
Počet článků 854 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2714


Bývalý muslim a autor knihy Islám a islamismus v České republice, bývalý redaktor židovského webu Shekel.cz, analytik Da Vinci Prague Institute o.s. Od roku 1998 do roku 2010 spolupracovník předsedy českých muslimů Muneeba Hasana Alrawiho, do roku 2012 člen Muslimské obce v Brně, absolvent poutě do Mekky, vzdělávacích kurzů o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth, absolvent studijního pobytu v USA The International Visitor Leadership Program (2010).

Moje knihy na iDNES.cz - Knihy.iDNES.cz

Najdete na iDNES.cz