Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 2. června 2023 Jarmil

Čeští muslimové nemají odvahu debatovat s exmuslimem Lukášem Lhoťanem

20. 10. 2015 16:49:52
Jak si muslimové určují, kdo s nimi smí diskutovat ukazuje nadcházející debata na půdě Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, kde si Muslimská obec vynutila, že proti ni nesmí diskutovat Lukáš Lhoťan.

O kauze jsem psal již v tomto blogu. Teď jsem se ovšem dověděl podrobnosti. Pořadatelé měli v plánu uspořádat debatu, kde by diskutovali jak obhájci islámu, tak jeho kritici. Chtěli, aby představitelé Muslimské obce veřejně obhájili to, co hlásají v muslimské komunitě v České republice.

A tak mne pozvali s tím, že jako autor knih Islám & islamismus v České republice , Ježíš Kristus & islám, jsem nejpovolanějším do debaty proti obhájcům islámu, neboť jsme zveřejnil víc než dost důkazu o dvou tvářích představitelů českých mešit a muslimských obcí, kteří na veřejnosti se tváři jako tolerantní a umírnění muslimové, ovšem uvnitř muslimské komunity hlásají netolerantní podobu islámu.

Jenže když oslovili muslimskou obec s nabídkou debaty, řekli jim muslimové, že NIKDO z nich nepůjde debatovat proti Lukášovi Lhoťanovi. A tak se mi organizátoři debaty omluvili a mé pozváni zrušili. Přece jen debatovat o českých muslimech bez českých muslimů nemá jaksi smysl.

Je zde nádherně vidět, že se propagátoři islamizace Moravy a Čech nebojí jít do veřejné debaty s Martinem Konvičkou, Pavlinou Bitarovou či Beatrice Radosou, ale bojí se veřejné debaty s Lukášem Lhoťanem.

Jistě, třeba takovou Beatrice Radosu by mohli celkem snadno usvědčit ze lži, Martina Konvičku dostat na nějakou neznalost něčeho z islámu, ale postavit se tváři v tvář Lukáši Lhoťanovi, který by jim mohl klást „nevhodné“ otázky a ptát se na nepříjemná fakta, tak na to naši čeští muslimové asi nemají nervy a odvahu.

Vše to dokresluje fakt, že jsem čelil několika trestním oznámením ze strany šéfa českých muslimů Muneeba Hassana Alrawiho či dnes již bývalého šéfa Muslimské obce v Praze Vladimíra Sáňky, ale policie je všechny odmítla a naopak vyšetřuje Ústředí muslimských obcí a jmenovaného Sáňku kvůli hlásáni náboženské nenávisti.

Kdyby někdo měl zájem, tak si může jít na tuto politicky korektní debatu o českém islámu podebatovat na Filozofickou fakultu tento čtvrtek. Podrobnosti o akci zde.

Bojí se bojí, veřejně diskutovat :-)

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Lukáš Lhoťan | úterý 20.10.2015 16:49 | karma článku: 37.31 | přečteno: 1826x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Občanské aktivity

Zdenek Horner

Smutná podstata války na Ukrajině

Málo se uvažuje sebekriticky, zdali se dalo válce zabránit. Na počátku všeho stojí uznání či neuznání postoje protistrany. Dochází k němu nenápadně a má samozřejmě tragické důsledky srovnatelné s přírodní katastrofou.

1.6.2023 v 13:18 | Karma článku: 27.98 | Přečteno: 532 | Diskuse

Zdenek Horner

Kdo vyhrál válku v Afghánistánu?

Malá bezmocná, chudá země převážně situovaná v horách. Legální vláda několikrát poražena na hlavu. Vnitřní teror fanatických stoupenců. A kdo a jak tam vládne dnes? Vítězové nebo poražení? A kdo je kdo?

30.5.2023 v 14:34 | Karma článku: 28.72 | Přečteno: 578 | Diskuse

Zdenek Horner

Po pokusu o pomluvu malý pokus o domluvu

Polemika s živlem typu Trčálek není možná. Na pošklebky a různé fantazie jsem si u něj skoro zvykl, ale nehodlám si zvykat na jeho pokusy o pomluvu. Na takové výpady je nutno reagovat, protože mlčení může být považováno za souhlas

23.5.2023 v 3:46 | Karma článku: 34.14 | Přečteno: 808 | Diskuse

Zdenek Horner

Je Henry Kissinger dezolát?

Nepochybně je. Sic se jeho aktuální dezolátní názor zjevil na první straně nejpravicovějšího tisku, nebyl na něj, na nikoho z šiřitelů, vydán zatykač za překročení zákona o nevyprovokovaném konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou.

21.5.2023 v 5:10 | Karma článku: 43.53 | Přečteno: 4475 | Diskuse

Zdenek Horner

Diktátor je vlastně jen další monarcha

Diletantismus, zejména ten ideologicky záměrný, je jasnou dezinformací. Má jen zakrýt nesmyslnost tvrzení veselými kulisami jakési noblesy. Každý kult osobnosti je chybný. Vždy někde někteří netrpělivě čekají na odchod ...

9.5.2023 v 13:45 | Karma článku: 20.11 | Přečteno: 306 | Diskuse
Počet článků 854 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2716


Bývalý muslim a autor knihy Islám a islamismus v České republice, bývalý redaktor židovského webu Shekel.cz, analytik Da Vinci Prague Institute o.s. Od roku 1998 do roku 2010 spolupracovník předsedy českých muslimů Muneeba Hasana Alrawiho, do roku 2012 člen Muslimské obce v Brně, absolvent poutě do Mekky, vzdělávacích kurzů o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth, absolvent studijního pobytu v USA The International Visitor Leadership Program (2010).

Moje knihy na iDNES.cz - Knihy.iDNES.cz

Vláda téměř vyčerpala rozpočet. Stanjura se chystá zasáhnout co nejdřív

V květnu skončil státní rozpočet ve schodku 271,4 miliard korun, v dubnu to bylo dvě stě. Schválený rozpočet přitom za...

Kráska opustila armádu, aby se stala nejpřitažlivější řidičkou kamionu

Osmadvacetiletá Nicolle z Velké Británie si říká Trucker Baddie a je řidičkou kamionu. Dříve pracovala pro armádu, ale...

Sharon Stone se v 65 letech ukázala v plavkách. Sklízí obdiv i kritiku

Sharon Stone oslavila v březnu pětašedesáté narozeniny. Hollywoodská hvězda je pyšná na svou postavu a na Instagramu se...

Jsme na prahu epidemie srdečního selhání, vyléčit se nedá, říká kardiolog

Premium Zatímco infarkt zná každý, povědomí o srdečním selhání je malé. Často se mylně zaměňuje právě za infarkt či zástavu...

Podávám na Taťánu Kuchařovou žalobu za pomluvu, oznámil Brzobohatý

Ondřej Gregor Brzobohatý (40) oznámil, že se rozhodl podat žalobu za pomluvu na svou exmanželku Taťánu Kuchařovou (35)....