Pátek 6. prosince 2019, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 6. prosince 2019 Mikuláš

České tažení proti islámu nebo proti všem náboženstvím?

3. 03. 2015 12:46:54
Česká společnost je i po 25 letech od pádu komunistické diktatury pod vlivem komunisty propagované nenávisti vůči náboženství. Znovu to je nádherně vidět v případě problematiky islamizace České republiky, kdy mnohým lidem vadí nejen islám, ale všechna náboženství a nejraději by poslali do koncentráku nejen muslimy, ale i křesťany a židy.

Samozřejmě že teď je výhodné pro takové lidi tvářit se veřejně, že jim křesťanství nevadí, ale v diskuzích na internetu se ti samí lidé projevují jasně. Proklamace typu, že až si to vyřídí s muslimy, tak pošlou do koncentráku i křesťany hovoří za vše. A mohou se jak chtějí maskovat ve veřejných vystoupeních odvoláváním se na křesťanské kořeny Evropy, jejich soukromé postoje jsou ale jasné a tito lidé jsou pro křesťany stejnou hrozbou jako islám.

Osobně jsem tuto vlnu protináboženské nenávisti zažil v těchto dnech, když jeden protiislámský aktivista zveřejnil hanopis na mou osobu obsahující vyslovené lži. Prokázání těch by lží zase takový problém nebyl, ale čeho bych tak dosáhl? Nakonec bych jen ztrapnil antiislámské hnutí, jehož odpůrci by mohli ukazovat a říkat: „vidíte, jak ti protiislámští aktivisté lžou o bývalých muslimech a co teprve jejich lži o muslimech“.

Když jsem četl diskuzní příspěvky na Facebooku pod odkazem na onen hanopis, tak jsem viděl zcela zřetelně, že stoupenci tohoto pána jsou vesměs lidé plní nenávisti vůči všem náboženstvím a mezi muslimy a křesťany pro ně není rozdílu. A z toho mne až mrazilo, zatím pouze „řvou“ v internetových diskuzích, ale před 70 roky také „pouze“ řvali po hospodách stoupenci jednoho Rakušana a jak to pak dopadlo, víte – miliony mrtvých židů, Slovanů a Evropanů, kteří měli jen tu smůlu, že byli špatné víry či etnického původu.

A to mne děsí. Děsí, protože historie se může snadno opakovat! Nakonec to nemusí být muslimové, ale lidé z naší společnosti, kdo tu rozpoutá peklo masového fanatismu a vraždění.

Tento můj blog není reakcí na onen hanopis a nenávist onoho antiislamisty, který nesnese odlišnost názoru a veřejnou kritiku a reaguje hysterickou lží a zaséváním nenávisti vůči exmuslimům, ale reakcí na dnešní dotaz jednoho křesťana, který mi napsal, proč už jsem dlouho nenapsal blog.

Proč bych měl psát blogy, když všichni víme, že islamizace je problém, ale rozcházíme se v tom, co je příčinou islamizace a co je řešením islamizace? Mám jiný názor než někteří antiislamisté a vycházím ze své osobní zkušenosti v řadách vedení českých mešit. Proto jsem stále více přesvědčen, že vedení českých mešit je ve skutečnosti ze současné podoby hlavního proudu antiislámského hnutí v České republice nadšeno.

Má totiž argumenty pro získávání spojenců v křesťanských církvích - slova typu „vidíte, vadí jim jakékoliv náboženství“. Také snadno získají spojence v židovských obcích - slovy typu „vidíte, vadí jim rituální porážka zvířat (halal, košer) a to je hrozba i pro Vás“. A v zahraničí, kde si mohou před islámskými organizacemi stěžovat na to, jak jim v Čechách ubližují a urážejí je a zbožní to vůdcové islámského světa jim jistě rádi navýší materiální a finanční pomoc.

Proč bych tedy měl psát blogy a snažit se našim obyvatelům a antiislamistům ukázat, v čem se může dělat chyba nebo jak si myslím, že by se mělo postupovat a v reakci od některých antiislámských aktivistů a organizací na to schytávat hanopisy, urážky a lži? Jen protože začínají myslet stejně jako muslimové a nesnesou svobodu slova, kritiku a odlišnost názorů?

Ne, děkuji, ale tohoto už mám Vážení čtenáři i drahý příteli na mailu dost. Nebudu psát blogy a snažit se upozorňovat, v čem může být problém, když se pak člověk stává jen cílem pro vlnu nenávisti a urážek. Touha těchto antiislamistů umlčet kritiku a odlišný názor jednoho exmuslima jde tak daleko, že zasévají nenávist proti všem exmuslimům, když hovoří o odpadnutí od islámu jako o zradě islámu a že ten kdo zradil islám tak zradí znovu. Tedy asi by podle nich bylo lepší, aby muslimové zůstali muslimy a od islámu neodpadávali?!

Ať si tuhle válku vedou ti, kdo křesťany budou posílat do koncentráku hned po muslimech, protože tahle válka je už z důvodu jejich zaslepenosti a pojetí střetu jako konfliktu se všemi náboženstvími, předem prohraná.

Lidé co mne doopravdy znají, co mají zájem, abych s nimi pracoval na problému islamizace, ti jsou se mnou v kontaktu již víc jak 7 roků a těm rád pomáhám. Naším cílem totiž není muslimy urážet či posílat do koncentráků.

Ale přivést je od bludu a páchání zla k pravdě a dobru. A jak říká významný odborník na odvrácení muslimů od islámu Andreas Maurer, „obracení (tj. odpadlíci od islámu) potřebují novou rodinu a společenství, kde by mohli začít svůj nový život. Je naprosto nezbytné, aby křesťanská rodina nebo skupina nově obraceného přijala a starala se o něj s velkou láskou.“ Bohužel tuto lásku a novou rodinu u mnoha antiislamistů odpadlíci od islámu nenajdou, protože hodně antiislamistů je motivováno celkovou nenávistí k náboženství, a tak je pro ně jakýkoliv věřící nepřítel.

Proto také jsem už dlouho nenapsal blog a možná ani znovu tak brzo nenapíši. Protože novému Rakušanovi k moci pomáhat nehodlám. Ono totiž zlo zůstane zlem, i když se maskuje jako dobro. Mnohdy zlo v islámu může být rovno zlu v antiislámu, neboť jak říká jeden můj známy kněz - když ďábel z Vás nemůže učinit muslima uctívajícího Mohammeda, tak z Vás učiní antiislamistu uctívajícího stejné zlo jen pod jinou rouškou.

Autor: Lukáš Lhoťan | úterý 3.3.2015 12:46 | karma článku: 33.18 | přečteno: 5369x

Další články blogera

Lukáš Lhoťan

Alternativní verze historie aneb jak StB předala Československo neomarxistům v Bruselu ...

Když si již uvědomělí soudruzi z StB uvědomili, že stávající komunistický systém již nemá šanci existovat, tak se spojili s marxistickými extremisty, kteří byli extrém i na komunisty, a odstartovali tzv. Sametovou revoluci 17.11.

30.11.2017 v 19:28 | Karma článku: 15.95 | Přečteno: 639 | Diskuse

Lukáš Lhoťan

Halík odsoudil nenávist k ďáblu ...

Jste křesťan a odmítáte Satana? Tak Tomáš Halík Vám nepodá svaté přijímání! Vyplývá to z jeho kázání v Litomyšli, který zveřejnil Christnet.eu A je to opravdu šokující.

9.7.2017 v 21:50 | Karma článku: 25.48 | Přečteno: 1530 | Diskuse

Lukáš Lhoťan

Jak čeští muslimové lžou o těch, kteří poznají o čem je islám a začnou před ním varovat

Když jsem v roce 2010 začal veřejně pod svým pravým jménem upozorňovat na nebezpečí islamizace a islámského extremismu, tak jsem musel čelit i promyšlené kampani českých islamistů vůči své osobě. Jedním z bodu bylo i očerňování.

25.6.2017 v 17:06 | Karma článku: 20.30 | Přečteno: 1618 | Diskuse

Lukáš Lhoťan

Diplomat republiky Kongo: Z Afriky prchá hlavně spodina společnosti ...

V naších mediích se nás někteří novináři a aktivisté snaží přesvědčovat, že se nemáme bránit masové imigraci do Evropy, protože je to přínosné a obohacující. A když to přeženu, tak každý druhý uprchlík je podle nich jaderný fyzik

11.4.2017 v 18:53 | Karma článku: 27.67 | Přečteno: 1256 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Richard Neugebauer

Daň z nemovitostí pro babičku z Orlických hor

To se ještě guvernér České národní banky bude divit! Před ústavou i finančním úřadem jsme si všichni rovni! Posmívat se nám nikdo nebude!

4.12.2019 v 15:05 | Karma článku: 23.77 | Přečteno: 1272 | Diskuse

Veronika Valíková

O džinovi z lahve a nenávisti v ulicích

Je to vždycky lákavé, poslat lidi do ulic. Opřít se o sílu nespokojených, jejichž zástupci nezískali mandát k vládnutí. Vyzvat je, aby protestovali, demonstrovali, přesvědčovali a aktivně se zapojili do boje.

3.12.2019 v 9:51 | Karma článku: 37.26 | Přečteno: 1128 | Diskuse

Zdenek Horner

Pomník padlým Vlasovcům je manifestem lidskosti

Nejde jen o ty padlé, jde i o ty odvlečené do gulagů. Jak smutné a hloupé jsou politické památníky. Nejde o konkrétní osoby, ale o statečné osoby, které navzdory době jednaly anonymně lidsky.

2.12.2019 v 11:12 | Karma článku: 15.69 | Přečteno: 412 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Reklama na Čapím hnízdě. Letitá finta firem,vysvětluje bývalý šéf Finanční správy-z tisku

Jakápak finta.Asi si pan ředitel nikdy nevšiml,že na lešeních při adaptacích budov jsou reklamy firem,které stavbu realizují. A taková reklama tam není zadarmo. Souvisí s cenou prováděných oprav.

1.12.2019 v 9:34 | Karma článku: 18.38 | Přečteno: 529 | Diskuse

Viliam Ondrejka

Vlčí smečka.

Vlčí smečka je desetidílný miniseriál o práci v Česku. Byl to běh na dlouhou trať a to proto, že lidé nebyli objektivní. No a neobjektivitě a zášti jsem se potřeboval vyhnout. Proto trvalo vše tak nekřesťansky dlouho.

30.11.2019 v 17:39 | Karma článku: 9.74 | Přečteno: 240 | Diskuse
Počet článků 855 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2702


Bývalý muslim a autor knihy Islám a islamismus v České republice, bývalý redaktor židovského webu Shekel.cz, analytik Da Vinci Prague Institute o.s. Od roku 1998 do roku 2010 spolupracovník předsedy českých muslimů Muneeba Hasana Alrawiho, do roku 2012 člen Muslimské obce v Brně, absolvent poutě do Mekky, vzdělávacích kurzů o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth, absolvent studijního pobytu v USA The International Visitor Leadership Program (2010).

Moje knihy na iDNES.cz - Knihy.iDNES.cz

Najdete na iDNES.cz