Muslimové si v ČR nelegálně nárokují uzavírání manželství

16. 09. 2014 19:26:47
Podle českých zákonů nesmí česká muslimská obec uzavírat sňatky či provádět rozvody, přesto si tyto pravomoci nárokuje a vykonává je, a to s mezinárodním dosahem. Česká republika se tak řadí po bok jiných evropských zemí, kde místní muslimská komunita vytváří paralelní společnost s vlastním justičním systémem.

Proč by mi měla vadit výstavba mešity třeba i u nás v Kolíně? Prohlásil kandidát TOP09 v komunálních volbách a místopředseda kolínské TOP09 Bc. Petr Křemen. Ano, z veřejných projevů pana Křemene je jasné, že mu vznik paralelní islámské společnosti v České republice nevadí, naopak ji podporuje.

Jenže on to není pouze Křemen či jeho šéf, kníže Karel Schwarzenberg, kdo u nás hlásají, že šíření islámu a tedy i navazující paralelní islámská společnost není problém. U multikulturalistů ze Strany zelených, kde jsou zaháčkovaní lidé typu Šádího Shanaáha a další islamofilové, to jsou i politici z KSČM či ČSSD. U TOPkařů je to o to kurióznější, že se pořád ohánějí tradicemi Evropy, kde zásadní tradicí od vzniku islámu ovšem byl evropanský odpor k agresivnímu islámskému dobývání Evropy.

Ovšem tento postoj mnoha českých politiků se odráží i v tom, že některé z činností české muslimské obce, které jsou minimálně na hraně zákona (ne-li rovnou za ní) a rozhodně nepomáhají integraci muslimských přistěhovalců, spíše ukazují na postupné vytváření paralelní společnosti a jsou našimi politiky včetně státní správy tolerovány a přehlíženy.

Vezměme si příklad manželství. Podle zákona o rodině (Část 1.,Hlava 1.,§ 3):
„manželství se uzavírá svobodným a úplným souhlasným prohlášením muže a ženy o tom, že spolu vstupují do manželství učiněným před obecním úřadem pověřeným vést matriky, popřípadě úřadem, který plní jeho funkci (dále jen "matriční úřad") nebo před orgánem církve nebo náboženské společnosti, oprávněné k tomu zvláštním předpisem.“

Žádná muslimská církev či obec nemá tedy v České republice právo uzavírat sňatky. Přesto Islámské nadace v Praze a Brně vydávají dokumenty o uzavření manželství (viz. obrázek níže) již od 90. let 20. století. Dokonce má Muslimská obec v Praze na webu Sunna.cz zveřejněné informace k provádění uzavření manželství a rozvodů touto muslimskou obcí. Samozřejmě, že je tam obligátní věta, že „IKR je komise spadající pod Muslimskou obec v Praze. Její činnost je tedy čistě náboženská. Sňatky, rozvody a další aktivity, které zde probíhají, jsou pouze náboženské, tj. mají hodnotu pouze pro muslimy.“

Přitom komise IKR (Islámská komise pro rodinu) je dle slov duchovního pražských muslimů Samera Shehadeha českou obdobou islámského soudu.

Mohli bychom si říci, že o nic nejde. Že skupina poblázněných věřících muslimů si zde hraje na islámskou samosprávu, byť samozřejmě je to vše v rozporu s českými zákony. Ale.

Ale je zde zásadní problém. Dokumenty vydané Islámskými nadacemi či Muslimskou obcí jsou v islámských zemích brány jako úřední dokumenty vydané v České republice a jsou nadřazeny dokumentům vydaným českými úřady. A zde začínají skutečné problémy.

Pokud totiž vydá muslimská obec dokument o tom, že pan X si vzal slečnu Y podle islámu, tak v islámských zemích je tento dokument brán jako úřední sňatek. Samozřejmě, že když se budete ptát muslimů z Muslimské obce, budou se bránit tím, že tyto dokumenty vydávají teprve na základě českého úředního sňatku. To je ovšem lež. Z osobní zkušenosti vím o případech, kdy muž a žena neměli úřední sňatek, a přesto byli oddáni v mešitě. Stačilo jen, že byli lidem z mešity známi a bylo jim řečeno, aby o tom veřejně nemluvili.

Dalším bodem je skutečnost, že mešity vydávají dokument o druhém a dalším manželství, protože podle islámu si můžete vzít až 4 ženy zároveň, a pokud muslim chce se svými manželkami vycestovat do islámské země, tak tento dokument potřebuje, aby nebyl s ženami obviněn z cizoložství. Zde se nejen muslimové dopouštějí vydání nelegálního úředního dokumentu, ale možná i trestného činu, neboť „v České republice je bigamie trestným činem dvojího manželství a spáchá jej ten, kdo za trvání svého manželství uzavře manželství jiné nebo ten, kdo uzavře manželství s osobou, která již je v manželství jiném. Hrozí za něj trest odnětí svobody až na dva roky.“

Informace o jiných kontroverzních aktivitách českých muslimů jsem uvedl již ve své knize Islám a islamismus v České republice, ale jak se bohužel ukazuje, islamofilům tyto kontroverze vůbec nevadí a dál svou zaslepeností podporují islamizaci Moravy a Čech ...

Tedy opravdu se není v případě rostoucí muslimské komunity ničeho bát? Nebo lidé jako je pan Křemen z kolínské TOP09 jen slouží jako užiteční idioti? Jen dnes ne Hitlerovi nebo Leninovi, ale Mohammedovi...

Ukázka některých svatebních smluv, vydaných muslimskou obcí v Brně

smlouva.jpg

smlouva1.jpg

smlouva2.jpg

Autor: Lukáš Lhoťan | úterý 16.9.2014 19:26 | karma článku: 34.91 | přečteno: 3548x

Další články blogera

Lukáš Lhoťan

Alternativní verze historie aneb jak StB předala Československo neomarxistům v Bruselu ...

Když si již uvědomělí soudruzi z StB uvědomili, že stávající komunistický systém již nemá šanci existovat, tak se spojili s marxistickými extremisty, kteří byli extrém i na komunisty, a odstartovali tzv. Sametovou revoluci 17.11.

30.11.2017 v 19:28 | Karma článku: 15.95 | Přečteno: 609 | Diskuse

Lukáš Lhoťan

Halík odsoudil nenávist k ďáblu ...

Jste křesťan a odmítáte Satana? Tak Tomáš Halík Vám nepodá svaté přijímání! Vyplývá to z jeho kázání v Litomyšli, který zveřejnil Christnet.eu A je to opravdu šokující.

9.7.2017 v 21:50 | Karma článku: 25.48 | Přečteno: 1479 | Diskuse

Lukáš Lhoťan

Jak čeští muslimové lžou o těch, kteří poznají o čem je islám a začnou před ním varovat

Když jsem v roce 2010 začal veřejně pod svým pravým jménem upozorňovat na nebezpečí islamizace a islámského extremismu, tak jsem musel čelit i promyšlené kampani českých islamistů vůči své osobě. Jedním z bodu bylo i očerňování.

25.6.2017 v 17:06 | Karma článku: 20.09 | Přečteno: 1557 | Diskuse

Lukáš Lhoťan

Diplomat republiky Kongo: Z Afriky prchá hlavně spodina společnosti ...

V naších mediích se nás někteří novináři a aktivisté snaží přesvědčovat, že se nemáme bránit masové imigraci do Evropy, protože je to přínosné a obohacující. A když to přeženu, tak každý druhý uprchlík je podle nich jaderný fyzik

11.4.2017 v 18:53 | Karma článku: 27.44 | Přečteno: 1223 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Karel Ryšán

Jak rozumět informacím!

Nebojte se, nebudu vrtat do politiky, i když se to nabízí. Příklad jak různý může být výklad téhož najdete na každém rohu.

17.8.2019 v 14:25 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 4 | Diskuse

Štěpánka Bergerová

O princezně, která se bála záchodové štětky ...

Byl jednou jeden palác, důležitý palác, a v tom paláci přebývali samí důležití lidé se svými pobočníky, družinami, dvorními dámami, komorníky, kočími a služebnými.

17.8.2019 v 13:21 | Karma článku: 3.75 | Přečteno: 117 | Diskuse

Marek Trizuljak

Jeden z prvních komunistických monstrprocesů

Dva měsíce před procesem s Miladou Horákovou (květen-červen 1950) proběhl na přelomu března a dubna 1950 obludný teatrální proces s představenými mužských řeholí, pod názvem "Machalka a spol".

17.8.2019 v 11:59 | Karma článku: 12.03 | Přečteno: 171 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Hrozny útěchy aneb Pocta z nejvyšších

Výzkumná organizace izraelského ministerstva zemědělství představila novou odrůdu vinné révy, která dostala označení Rivlin. Na počest nikoli prezidenta, ale letos v červnu zesnulé První dámy Izraele, Nechamy Rivlinové.

17.8.2019 v 10:25 | Karma článku: 7.61 | Přečteno: 113 | Diskuse

Josef Prouza

Zápisky v cancáku z kempu EuroZeroCO2

Když jsem se přihlásil na eurokemp, kde se máme naučit žít podle zelených pravidel Nové Evropské unie, měl jsem trochu obavy. Zvládnu to? Ale zatím to dávám úplně v pohodě. Moje uhlíková stopa už se blíží nule. A o to tady jde.

17.8.2019 v 10:09 | Karma článku: 25.09 | Přečteno: 320 | Diskuse
Počet článků 855 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2699


Bývalý muslim a autor knihy Islám a islamismus v České republice, bývalý redaktor židovského webu Shekel.cz, analytik Da Vinci Prague Institute o.s. Od roku 1998 do roku 2010 spolupracovník předsedy českých muslimů Muneeba Hasana Alrawiho, do roku 2012 člen Muslimské obce v Brně, absolvent poutě do Mekky, vzdělávacích kurzů o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth, absolvent studijního pobytu v USA The International Visitor Leadership Program (2010).

Moje knihy na iDNES.cz - Knihy.iDNES.cz

Najdete na iDNES.cz