Čtvrtek 11. srpna 2022, svátek má Zuzana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Hlásání náboženské nenávisti v Česku trestné není

21. 11. 2013 9:56:46
Česká republika mohla mít první případ uzavření mešity a zavření šéfa českých muslimů do vězení za šíření náboženské nenávisti. Jenže také za to mohla zaplatit velkou cenu. Jak je již historickým faktem, za jakýkoliv krok proti islamizaci, kritiku islámu nebo dokonce jeho zesměšnění se platí stoupencům islámu krví.

Kromě možného bombového útoku na naše ambasády, své o tom vědí Dánové kterým muslimové v odvetě za karikatury proroka Mohammeda vypálili rovnou několik ambasád, tak i zavražděním dvou dívek, které muslimové unesli v Pákistánu před několika měsíci.

Nejsem zastáncem zavírání lidí za jejich názory do vězení, ale právě proto bylo vyšetřování šéfa brněnské mešity a českých muslimů Muneeba Hassana Alrawiho tak důležité. Alrawi v níže uvedeném videu hlásá, že muslimové mají učit své děti nenávisti k nevíře v Alláha a fyzický je trestat za nemodlení se k Alláhovi:Sám Alrawi se bránil dvěma argumenty. Prvním bylo to, že měl jen překládat kázání saúdskoarabského duchovního, kterého si do mešity v Brně pozvali na kázání správné verze islámu, a druhým argumentem bylo tvrzení, že muslimové mají učit děti k nenávisti a bít je s láskou. Na tyto jeho argumenty přistoupilo i státní zastupitelství a přípravy na stíhání Alrawiho zastavilo (Podrobnosti zde).

Paradoxně se největší podpoře Alrawimu dostalo od českých rasistů a antisemitů, kteří teď mají precedens pro své vlastní kauzy a své vlastní hlásání nenávisti. Protože pokud mohou k nenávisti beztrestně nabádat muslimové v mešitě, proč ne rasisté a antisemité?

Také kritici islámu dostali zásadní „klacek“ do ruky. Neboť když může hlásat nenávist Alrawi, proč by měla být trestná kritika islámu? A právě snaha prosadit trestání kritiky islámu pod rouškou boje proti islamofobii je vlastní nejen evropským muslimům, muslimským zemím v OSN, ale i multikulturním organizacím a bruselské šlechtě.

Když já sám si myslím, že ve vyšetřování mohly sehrát svou roli i Alrawiho kontakty na české odborníky na otázku extremismu a orientalisty včetně kontaktu na pracovníky Bezpečnostní informační služby a ministerstva vnitra. Na tyto kontakty jsem upozornil nejen ve své knize Islám a islamismus v České republice (anotace zde), ale v níže uvedeném videu o spoluprací představitelů českých muslimů s tajnou službou hovoří i místopředseda Muslimské obce v Praze a hlasatel podpory palestinského terorismu Samer Shehadeh:Rozhodně tedy nebylo v zájmu orientalistů, pracovníku ministerstva vnitra a BIS to, aby byl Alrawi odsouzen za hlásání nenávisti, neboť by se tím opět potvrdilo, že buď nemají přehled o tom co se mezi muslimy děje nebo to vědí a tolerují. Ať tak či tak, spokojený je Alrawi i rasisté s antisemity a nás čekají krušné časy. Neboť mají teď pocit beztrestnosti a sebejistoty, že hlásání nenávisti pod rouškou náboženství rozhodně trestné není.

Alrawi je spokojený neboť ví, že teď už může hlásat nenávist beztrestně

Autor: Lukáš Lhoťan | čtvrtek 21.11.2013 9:56 | karma článku: 31.78 | přečteno: 2201x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Lubomír Stejskal

Blízký východ: Ohlédnutí za nedávným konfliktem

Egyptský týdeník Al Ahram Weekly ve svém nejnovějším vydání z 11. 8. přináší článek „Z Gazy do Náblusu“, jehož autory jsou Mohamed Abu Šaar z Gazy a Ahmed Eleiba z Káhiry. Vrací se k nedávnému konfliktu.

10.8.2022 v 23:37 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 42 | Diskuse

Michael Laitman

Proměnili jsme lidskou společnost v hadí jámu.

Rostoucí inflace po celém světě a hrozící nedostatek potravin vytvořily sněhovou kouli, která se z kopce valí přímo na nás. Nikdo není v bezpečí. Některé země jsou zranitelnější, ale ohroženi jsou všichni.

10.8.2022 v 2:44 | Karma článku: 18.37 | Přečteno: 395 | Diskuse

Patrik Joura

Pierre Chareau

Pierre Chareau, architekt par excellence. Jeho stavba, jenž stojí v Paříži, a které se přezdívá skleněný dům, je neuvěřitelným dokladem nápaditosti tehdejší avantgardy francouzské architektury dvacátých a třicátých let 20. století

9.8.2022 v 23:08 | Karma článku: 7.07 | Přečteno: 149 | Diskuse

Janda Jakub

Uskromnili jsme se a vyšlo to, díky Vládo …

Máme vládu, jakou si zasloužíme a já jsem za to rád. Už ta předchozí mi v mnohém otevřela oči, ale tahle je boží. Vše, co dělá mi pomáhá, hlavně ať nepřestane.

9.8.2022 v 18:30 | Karma článku: 37.82 | Přečteno: 1524 | Diskuse

Vlastimil Nesrsta

Už tam nejsem

Vytáhl jsem pistoli z nádrže, zavřel víčko a šel dovnitř zaplatit. "Dobrý den, byl jsem na dvojce." Pokladní se na mě usmála: "Ale vždyť tam pořád jste". Otočil jsem se a opravdu. Byl jsem tam.

9.8.2022 v 16:40 | Karma článku: 19.14 | Přečteno: 656 | Diskuse
Počet článků 854 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2715


Bývalý muslim a autor knihy Islám a islamismus v České republice, bývalý redaktor židovského webu Shekel.cz, analytik Da Vinci Prague Institute o.s. Od roku 1998 do roku 2010 spolupracovník předsedy českých muslimů Muneeba Hasana Alrawiho, do roku 2012 člen Muslimské obce v Brně, absolvent poutě do Mekky, vzdělávacích kurzů o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth, absolvent studijního pobytu v USA The International Visitor Leadership Program (2010).

Moje knihy na iDNES.cz - Knihy.iDNES.cz

Najdete na iDNES.cz