Pondělí 24. ledna 2022, svátek má Milena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 24. ledna 2022 Milena

Islamismus v Lišově – počátek konce sekularismu v českém školství?

25. 03. 2013 15:03:20
Česká televize odvysílala reportáž o kauze islámské fundamentalistky v mateřské a základní škole v jihočeském Lišově. Okolnosti kolem celé kauzy by měly vzbudit pozornost každého demokraticky a sekulárně smýšlejícího občana. Neboť se ukazuje, že v českém školství vadí komunisté, ale nikoli islamisté, a za pozornost stojí hlavně fakt, že prosazení islámského fundamentalismu v lišovské škole vytváří precedens pro budoucí kauzy.

Bez nadsázky lze tedy hovořit o tom, že prosazení islámského fundamentalistického odívání učitelky v české škole je počátkem konce sekularismu v českém školství. Kdo se totiž trochu zabývá problematikou islámu, musí si všimnout, že zatímco umírnění muslimové trvají na tom, že zahalení ženy je neislámským zvykem a nemá oporu v koránu, na zahalení ženy trvají pouze islámští fundamentalisté.

Zde od počátku nejde o paní učitelku, ale o pravidla v českém školství. Ustoupit v Lišově znamená vytvořit zásadní precedens pro jakoukoli jinou podobnou situaci, kdy může další podobná osoba argumentovat právě touto kauzou.

Čeští fundamentalisté se celé kauzy chopili jako vítané příležitosti k prosazení svých zájmu a umlčení odpůrců. Vladimír Sáňka, předseda Muslimské obce v Praze, rozesílal před několika dny email českým muslimům v tomto znění:
„As-salam alajkum wa rahmatullahi wa barakatuh, 24. 3. v 21:15 na ČT1 bude reportáž s názvem Islám ve školce o naší sestře, která jako učitelka v mateřské školce nosí hidžáb, což vyvolalo negativní reakci nikoliv u rodičů nebo vedení školky, ale u protiislámských extremistů, kteří proti ní rozpoutali kampaň a snaží se ji za každou cenu dělat problémy. Tím si toho všimla i media. Ta sestra bojuje za práva nás všech, proto by ji celá naše obec měla rozumným způsobem všemožně podporovat. Ze strany islámofobů se jedná o další zjevné šíření nenávisti proti skupině obyvatel a už se tím zabývá i policie.“

Jak jsem byl informován lidmi přímo z města Lišova, mnozí rodiče s tím, aby učitelka praktikovala islám při výchově jejich dětí, nesouhlasí, ale mají strach ozvat se, aby je muslimové a přátelé české konvertitky Ivany Špírkové nezačali veřejně označovat za rasisty a mstít se jejich dětem. Obdobně již byl protiislamistický aktivista Martin Konvička z Českých Budějovic upozorněn na to, že jeden z přátel paní učitelky si myslí, že za celou kauzou stojí on a vyhrožuje mu fyzickým napadením. Inu mírumilovnost islamismu v plné síle.

Bohužel se to již děje a výše uvedený email je ukázkou toho, jaký význam čeští islamisté přikládají celé kauze. A ukazuje to i na okolí učitelky Ivany Špírkové, kdy ji podporu vyjadřují muslimové schvalující terorismus proti židovským dětem, vraždění odpadlíků od islámu a podobných barbarských zvyků. Nezbývá než se modlit, aby podobné názory nenasála i paní učitelka a po uklidnění celé kauzy je nezačala nějakým způsobem šířit mezi dětmi.

Sama paní učitelka se nechala slyšet, že vše bere jako džihád za věc muslimů a neustoupí, její tvrzení, že nijak děti ve prospěch islámu neovlivňuje, je však otevřená lež, neboť už tím, že se mezi dětmi pohybuje ve viditelně fundamentalistickém zahalení na ně psychologický působí. Základní otázkou zůstává také to, jakým sexuálním způsobem ji malí tříletí kluci ohrožují, že musí být před nimi zahalena?

Základní poučení z celé kauzy tedy je, že prosazovat sekularismus v českém školství znamená být označen za extremistu, rasistu apod. A to nejen ze strany muslimů, ale i jejich spojenců z Českého helsinského výboru a medií.

Džihád v jižních čechách

Autor: Lukáš Lhoťan | pondělí 25.3.2013 15:03 | karma článku: 35.00 | přečteno: 3224x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Lubomír Stejskal

K úvodnímu dni soudu s Päivi Räsänenovou aneb Sola Scriptura

Pondělí 24. leden 2022. Zataženo, dva stupně nad nulou. Pro Finsko svého druhu přelomový den. Před distriktním soudem v Helsinkách stanula Päivi Räsänenová (*1959). Proč? Zastává biblický postoj k homosexuálním praktikám.

24.1.2022 v 23:10 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Chystá se diktatura tří ministrů?

Zrušení povinného očkování proti Covid-19 nebyl ze strany nové vlády splněný předvolební slib, ale jen jakýsi úkrok stranou.

24.1.2022 v 18:23 | Karma článku: 26.20 | Přečteno: 372 | Diskuse

Miloslav Jeřábek

Navždy pandemie a omezování života? Novela pandemického zákona by to umožnila.

Zítra má parlament ve zrychleném režimu rozhodovat o tom, jestli ministr bude mít trvale právo drasticky omezovat život občanů kdykoliv on na základě názoru „odborníků“ usoudí, že existuje „nebezpečí pandemie“...

24.1.2022 v 18:07 | Karma článku: 23.82 | Přečteno: 280 | Diskuse

Vlastimil Podracký

Vojna i mir

Jednání NATO s Ruskem je více než potřebné. Situace je napjatá a Rusové jako slabší z protivníků nemají jinou možnost než ji napínat, aby se problémy řešily. Jinak by se s nimi nikdo nebavil.

24.1.2022 v 13:30 | Karma článku: 21.42 | Přečteno: 341 | Diskuse

Marek Hurt

Prosba Němcům: Zlomte své plynové prokletí

Nacistické plynové komory zabily miliony lidí. Tato hrůzná etapa historie už se snad nikdy opakovat nebude. Ovšem plyn (byť úplně jiný) hraje bohužel důležitou roli i nyní, kdy nejspíš hrozí ruská invaze na Ukrajinu.

24.1.2022 v 13:27 | Karma článku: 26.20 | Přečteno: 501 | Diskuse
Počet článků 854 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2714


Bývalý muslim a autor knihy Islám a islamismus v České republice, bývalý redaktor židovského webu Shekel.cz, analytik Da Vinci Prague Institute o.s. Od roku 1998 do roku 2010 spolupracovník předsedy českých muslimů Muneeba Hasana Alrawiho, do roku 2012 člen Muslimské obce v Brně, absolvent poutě do Mekky, vzdělávacích kurzů o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth, absolvent studijního pobytu v USA The International Visitor Leadership Program (2010).

Moje knihy na iDNES.cz - Knihy.iDNES.cz

Najdete na iDNES.cz