Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 6. prosince 2022 Mikuláš

Islamismus v Lišově – počátek konce sekularismu v českém školství?

25. 03. 2013 15:03:20
Česká televize odvysílala reportáž o kauze islámské fundamentalistky v mateřské a základní škole v jihočeském Lišově. Okolnosti kolem celé kauzy by měly vzbudit pozornost každého demokraticky a sekulárně smýšlejícího občana. Neboť se ukazuje, že v českém školství vadí komunisté, ale nikoli islamisté, a za pozornost stojí hlavně fakt, že prosazení islámského fundamentalismu v lišovské škole vytváří precedens pro budoucí kauzy.

Bez nadsázky lze tedy hovořit o tom, že prosazení islámského fundamentalistického odívání učitelky v české škole je počátkem konce sekularismu v českém školství. Kdo se totiž trochu zabývá problematikou islámu, musí si všimnout, že zatímco umírnění muslimové trvají na tom, že zahalení ženy je neislámským zvykem a nemá oporu v koránu, na zahalení ženy trvají pouze islámští fundamentalisté.

Zde od počátku nejde o paní učitelku, ale o pravidla v českém školství. Ustoupit v Lišově znamená vytvořit zásadní precedens pro jakoukoli jinou podobnou situaci, kdy může další podobná osoba argumentovat právě touto kauzou.

Čeští fundamentalisté se celé kauzy chopili jako vítané příležitosti k prosazení svých zájmu a umlčení odpůrců. Vladimír Sáňka, předseda Muslimské obce v Praze, rozesílal před několika dny email českým muslimům v tomto znění:
„As-salam alajkum wa rahmatullahi wa barakatuh, 24. 3. v 21:15 na ČT1 bude reportáž s názvem Islám ve školce o naší sestře, která jako učitelka v mateřské školce nosí hidžáb, což vyvolalo negativní reakci nikoliv u rodičů nebo vedení školky, ale u protiislámských extremistů, kteří proti ní rozpoutali kampaň a snaží se ji za každou cenu dělat problémy. Tím si toho všimla i media. Ta sestra bojuje za práva nás všech, proto by ji celá naše obec měla rozumným způsobem všemožně podporovat. Ze strany islámofobů se jedná o další zjevné šíření nenávisti proti skupině obyvatel a už se tím zabývá i policie.“

Jak jsem byl informován lidmi přímo z města Lišova, mnozí rodiče s tím, aby učitelka praktikovala islám při výchově jejich dětí, nesouhlasí, ale mají strach ozvat se, aby je muslimové a přátelé české konvertitky Ivany Špírkové nezačali veřejně označovat za rasisty a mstít se jejich dětem. Obdobně již byl protiislamistický aktivista Martin Konvička z Českých Budějovic upozorněn na to, že jeden z přátel paní učitelky si myslí, že za celou kauzou stojí on a vyhrožuje mu fyzickým napadením. Inu mírumilovnost islamismu v plné síle.

Bohužel se to již děje a výše uvedený email je ukázkou toho, jaký význam čeští islamisté přikládají celé kauze. A ukazuje to i na okolí učitelky Ivany Špírkové, kdy ji podporu vyjadřují muslimové schvalující terorismus proti židovským dětem, vraždění odpadlíků od islámu a podobných barbarských zvyků. Nezbývá než se modlit, aby podobné názory nenasála i paní učitelka a po uklidnění celé kauzy je nezačala nějakým způsobem šířit mezi dětmi.

Sama paní učitelka se nechala slyšet, že vše bere jako džihád za věc muslimů a neustoupí, její tvrzení, že nijak děti ve prospěch islámu neovlivňuje, je však otevřená lež, neboť už tím, že se mezi dětmi pohybuje ve viditelně fundamentalistickém zahalení na ně psychologický působí. Základní otázkou zůstává také to, jakým sexuálním způsobem ji malí tříletí kluci ohrožují, že musí být před nimi zahalena?

Základní poučení z celé kauzy tedy je, že prosazovat sekularismus v českém školství znamená být označen za extremistu, rasistu apod. A to nejen ze strany muslimů, ale i jejich spojenců z Českého helsinského výboru a medií.

Džihád v jižních čechách

Autor: Lukáš Lhoťan | pondělí 25.3.2013 15:03 | karma článku: 35.00 | přečteno: 3233x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Zbyšek Hlinka

K povinným datovým schránkám pro OSVČ a další subjekty od příštího roku

Jak se lze všemožně dočíst, od příštího roku se stanou datové schránky povinné pro OSVČ a další subjekty, jako například společenství vlastníků jednotek, spolky atp. Samozřejmě jde primárně o komunikaci těchto subjektů se státem.

6.12.2022 v 20:19 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 14 | Diskuse

Karel Trčálek

Zabíjení vánočního kapra je oběť Bohu

Vánoční kapři, již brzy zaplaví jejuch těla naše života, budeme je hladit po hřbetech, znalecky ohmatávat jejich ploutve, strkat jim prsty za skřele a hlavy do úst

6.12.2022 v 18:55 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 50 | Diskuse

Karel Babica

Bude stačit maturita?

Naše vyspělá společnost už se téměř dotýká dokonalosti. Vyzbrojena vymoženostmi (jako např. evropské hodnoty či bdělí úředníci, trestající pošlapávání kdejakých myslitelných práv) se mílovými kroky blíží zavedení nebe na zemi.

6.12.2022 v 18:30 | Karma článku: 13.11 | Přečteno: 132 | Diskuse

Lubomír Stejskal

K případu hospodského v Českých Budějovicích

Kdyby někdo v dobách, kdy byl svět ještě „společensky normální“, řekl majiteli hospody, že za inzerát „Přijmu číšnici“ dostane pokutu, hospodský by si nejspíš poklepal na čelo. Dnes si na čelo neklepe.

6.12.2022 v 13:36 | Karma článku: 42.67 | Přečteno: 2591 | Diskuse

Jan Ziegler

Stalin nám sebral majetek a byl horší jak Hitler

Petr se mnou sloužil na vojně v půlce osmdesátých let v Prachaticích. Žil někde u Plzně, rozuměli si a často si povídali. Jednou mně překvapil, když řekl, že ti hnusní komunisté ublížili jeho rodině víc než nacisté.

6.12.2022 v 12:43 | Karma článku: 24.19 | Přečteno: 640 | Diskuse
Počet článků 854 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2715


Bývalý muslim a autor knihy Islám a islamismus v České republice, bývalý redaktor židovského webu Shekel.cz, analytik Da Vinci Prague Institute o.s. Od roku 1998 do roku 2010 spolupracovník předsedy českých muslimů Muneeba Hasana Alrawiho, do roku 2012 člen Muslimské obce v Brně, absolvent poutě do Mekky, vzdělávacích kurzů o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth, absolvent studijního pobytu v USA The International Visitor Leadership Program (2010).

Moje knihy na iDNES.cz - Knihy.iDNES.cz

Žena už nemohla vystát obří ňadra, rozhodla se pro operativní zmenšení

Kylie Perkinsová, čtyřiadvacetiletá dvojnásobná matka z Aljašky, podstoupila zmenšení poprsí, aby se zbavila...

Dcera je výjimečná, říká Julia Robertsová. Hazel oslavila 18. narozeniny

Herečka Julia Robertsová (55) oslavila osmnáctiny svých dvojčat, dcery Hazel a syna Finna společnou vzpomínkovou...

Známý český stylista Jan Pokorný spáchal ve 39 letech sebevraždu

Jeden z nejuznávanějších českých stylistů Jan Pokorný spáchal ve čtvrtek ve svých devětatřiceti letech sebevraždu...

Žádné Uložto! Startuje České kino, za stovku nabízí ke streamování 650 filmů

Oblíbené české filmy, pohádky i seriály ke stažení na jednom místě, legálně a ve vysoké kvalitě slibuje nová platforma...

Pavel Nedvěd se dostal do potyčky v domě partnerky, zasahovala policie

Bývalý reprezentační kapitán a donedávna místopředseda fotbalového Juventusu Turín Pavel Nedvěd se dostal do potyčky s...