Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 6. prosince 2022 Mikuláš

Jihočeský džihád za islamistku v mateřské školce

18. 03. 2013 19:08:50
Malé městečko Lišov u Českých Budějovic prožívá v současné době kauzu, která dříve či později může nastat v každém českém městě. Základním tématem kauzy je konverze Ivy Špírkové, místní učitelky mateřské a základní školy, k islámu a praktikováni islámských zvyků v této mateřské škole.

Muslimské dítě už od mala připravované na džihád

Iva Špírková po konverzi k sunnitskému islámu hlásanému z českých mešit začala chodit do práce v šátku (hidžábu) a začala se chovat jako pravověrná následovnice koránu a Mohameda. V mateřské škole odmítá islámské zahalení žen sundat a chová se dle islámského zákona šaría.

V situaci, kdy se české školství snaží řídit sekulárním postojem a zakazuje jakoukoliv politickou či náboženskou agitaci mezi žáky, ať již přímou, či nepřímou, je tato kauza zásadní ukázkou nerespektování sekulárních zákonu ze strany českých muslimů. V soukromí si může slečna Iva Špírková vyznávat a dělat relativně cokoliv, co je v souladu s českými zákony, ale ve státním vzdělávacím zařízení by měla respektovat jeho sekulární a nenáboženský ráz, a ne prosazovat islám, byť nepřímo.

Česká konvertitka tak již svým chováním znepokojila některé rodiče dětí z města Lišova, kteří mají strach z jejího negativního vlivu a možného prosazování islámu mezi dětmi. Iva Špírková jim odpovídá řečmi o rasismu, náboženské diskriminaci a nenávisti. Sama přitom je členem iniciativy Šaría pro Česko, která prosazuje islámské právo jako nejlepší zákon pro Českou republiku. V její snaze vnutit českému školství islámské zahalení žen ji podporuje i spoluzakladatelka Strany práv občanů – Zemanovců v Lipníku nad Bečvou Erika Schönweitzová , která se vyjadřuje o Židech jako sviních, o premiéru Petru Nečasovi jako o židovské svini a šíři seznamy Židů v české politice. (Podrobnosti zde.) Inu pro výchovu dětí v mateřské škole velmi vhodné islámsko-antisemitské podmínky, že?

Chování slečny Ivy Špírkové by bylo například ve Francii považováno za vážné porušení sekulárních a republikánských hodnot a důvodem k rozvázaní pracovního poměru. Ale v České republice jaksi vadí, když je někdo křesťan, Hare Krišna či Jehovista, ale nevadí prosazováni hodnot islámského fundamentalismu v mateřské a základní škole?

Sama Iva Špírková nasadila všemu korunu, když prohlásila, že volí džihád proti těm, kdož nechtějí islámské zahalení v českých školách. Máme se tedy bát fyzického násilí českých muslimů?

Dodáno pondělí 25 března: Pokračování kauzy s aktuálními informacemi zde.

czdl-iva-spirkova-rozmazano.png

Autor: Lukáš Lhoťan | pondělí 18.3.2013 19:08 | karma článku: 42.12 | přečteno: 11465x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Helena Herynková

Kdo by nemiloval Chandlera Binga

Dobře, uznávám, že úvodní zvolání je nadnesené a milovat můžete kohokoliv z Přátel. Pro mě je ale právě Chandler a jeho představitel Matthew Perry tím nejoblíbenějším, takže mi jeho autobiografie udělala velkou radost.

6.12.2022 v 20:57 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 29 | Diskuse

Zbyšek Hlinka

K povinným datovým schránkám pro OSVČ a další subjekty od příštího roku

Jak se lze všemožně dočíst, od příštího roku se stanou datové schránky povinné pro OSVČ a další subjekty, jako například společenství vlastníků jednotek, spolky atp. Samozřejmě jde primárně o komunikaci těchto subjektů se státem.

6.12.2022 v 20:19 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 79 | Diskuse

Karel Trčálek

Zabíjení vánočního kapra je oběť Bohu

Vánoční kapři, již brzy zaplaví jejuch těla naše života, budeme je hladit po hřbetech, znalecky ohmatávat jejich ploutve, strkat jim prsty za skřele a hlavy do úst

6.12.2022 v 18:55 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 67 | Diskuse

Karel Babica

Bude stačit maturita?

Naše vyspělá společnost už se téměř dotýká dokonalosti. Vyzbrojena vymoženostmi (jako např. evropské hodnoty či bdělí úředníci, trestající pošlapávání kdejakých myslitelných práv) se mílovými kroky blíží zavedení nebe na zemi.

6.12.2022 v 18:30 | Karma článku: 15.29 | Přečteno: 174 | Diskuse

Lubomír Stejskal

K případu hospodského v Českých Budějovicích

Kdyby někdo v dobách, kdy byl svět ještě „společensky normální“, řekl majiteli hospody, že za inzerát „Přijmu číšnici“ dostane pokutu, hospodský by si nejspíš poklepal na čelo. Dnes si na čelo neklepe.

6.12.2022 v 13:36 | Karma článku: 43.49 | Přečteno: 3122 | Diskuse
Počet článků 854 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2715


Bývalý muslim a autor knihy Islám a islamismus v České republice, bývalý redaktor židovského webu Shekel.cz, analytik Da Vinci Prague Institute o.s. Od roku 1998 do roku 2010 spolupracovník předsedy českých muslimů Muneeba Hasana Alrawiho, do roku 2012 člen Muslimské obce v Brně, absolvent poutě do Mekky, vzdělávacích kurzů o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth, absolvent studijního pobytu v USA The International Visitor Leadership Program (2010).

Moje knihy na iDNES.cz - Knihy.iDNES.cz

Žena už nemohla vystát obří ňadra, rozhodla se pro operativní zmenšení

Kylie Perkinsová, čtyřiadvacetiletá dvojnásobná matka z Aljašky, podstoupila zmenšení poprsí, aby se zbavila...

Dcera je výjimečná, říká Julia Robertsová. Hazel oslavila 18. narozeniny

Herečka Julia Robertsová (55) oslavila osmnáctiny svých dvojčat, dcery Hazel a syna Finna společnou vzpomínkovou...

Známý český stylista Jan Pokorný spáchal ve 39 letech sebevraždu

Jeden z nejuznávanějších českých stylistů Jan Pokorný spáchal ve čtvrtek ve svých devětatřiceti letech sebevraždu...

Žádné Uložto! Startuje České kino, za stovku nabízí ke streamování 650 filmů

Oblíbené české filmy, pohádky i seriály ke stažení na jednom místě, legálně a ve vysoké kvalitě slibuje nová platforma...

Pavel Nedvěd se dostal do potyčky v domě partnerky, zasahovala policie

Bývalý reprezentační kapitán a donedávna místopředseda fotbalového Juventusu Turín Pavel Nedvěd se dostal do potyčky s...