Nejlepší argument proti islámu je rozhovor s muslimem

24. 03. 2012 13:54:23
Britský premiér Winston Churchill jednou z legrace řekl, že „nejlepší argument proti demokracii je pětiminutový rozhovor s voličem.“ Již bez legrace se tímto výrokem dá parafrázovat rozhovor s islámským extremistou, který nedávno navštívil Prahu a hovořil s ním redaktor časopisu Týden.

Nejlepší argument proti islámu je rozhovor s muslimem
Britský premiér Winston Churchill jednou z legrace řekl, že „nejlepší argument proti demokracii je pětiminutový rozhovor s voličem.“ Již bez legrace se tímto výrokem dá parafrázovat rozhovor s islámským extremistou, který nedávno navštívil Prahu a hovořil s ním redaktor časopisu Týden.
Představitel muslimů usilujících o postupné zavedení islámského práva šaria ve Velké Britanii a Evropě Haitham al-Haddad přijel do Prahy na pozváni českých islámistů a měl kázáni a projev v pražské mešitě. O jeho návštěvě psal týdeník Reflex a jak dobře poznamenal, chtěli mít lidé z okruhu Vladimíra Sáňky (místopředseda Ústředí muslimských obcí a člen vedení islámské nadace v Praze) poslední slovo při schvalováni případného rozhovoru, aby náhodou nevyzněl špatně pro jejich PR. Samozřejmě to řekli diplomaticky, že novinářům nevěří, tak proto, avšak výsledek je stejný.
K postavě Haithama al-Haddad lze dodat jen tolik, že je ve Velké Britanii známým propagátorem nejen zavedení islámského práva, ale i antisemitismu a kvůli jeho extremistickým názorům mu má být zakázán vstup do Holandska. Ale teď přímo k jeho rozhovoru pro časopis Týden.
Hned v úvodu Haitham al-Haddad jasně říká, že všude kde jsou muslimové je již zárodek islámského práva šaria. Jeho úvodní slovo je ještě konkrétnější – islámské právo šaria = islám. Tedy sekularizace není možná. Naopak jak říká Haddad „především musíme pochopit, že šaria (tj. islámské právo) je islám“. Podle jeho slov hovoříme-li o slučitelností islámského práva s evropskými hodnotami, hovoříme o slučitelnosti islámu s Evropou.
Velmi obdivně se vyjadřuje o multikulturalismu a říká, že to je koncept, který on podporuje a považuje za nejlepší v (dnešní) Evropě. Paradoxně tak vlastně popírá svá původní slova o tom, že islám je šaria, neboť podle islámského práva šaria si nejsou lidé ve společnosti rovní a muslimové jsou nadřazení nemuslímum, tedy multikulturní „rovnost“ totálně popřená ...
Počáteční prvky islámského práva šaria jsou, dle al-Haddada, již přítomné i v České republice. Jistě zatím pouze ty prvky nekonfliktní – zahalení žen, rituálně čisté maso apod. ty kontroverzní prvky z netolerantní části islámského práva se budou prosazovat postupně s nárůstem ortodoxně orientovaných muslimů.
Redaktor Týdne se al-Haddada zeptal na prosazováni netolerantních částí šarie v Evropě a al-Haddad odpověděl velice politicky korektně, ale úplně si protiřečí. „Ok, ty jsou také součásti šarie ... ale my jsme jasně řekli, že tresty podle šarie tady zavádět nechceme,“ řekl. Na to bych čekal, že se je tedy redaktor Týdne zeptá proč tedy tyto tresty muslimy vyučují? A jak to tedy bude s islámskými zákony diskriminující menšiny a odlišná náboženství než je ortodoxní islám, tedy i umírněné muslimy? Jenže ta otázka v rozhovoru chybí, buď nezazněla nebo byla odstraněna při „autorizaci“ islamsity?
Uprostřed rozhovoru zaznělo tvrzení britského islamisty, které mně už fakt rozesmálo. Důvodem proč mají lidé strach z netolerantních forem islámu je to, že si některé skupinky nepřejí, aby lidé na západě pocítili dobro ortodoxního islámu. Přesněji, aby lidé na západě žili v dobru. Tedy diskriminace nemuslimů, omezováni lidských práv a osobních svobod jež ortodoxní aplikace islámu přináší je něco co by měli lidé oslavovat a ne se ho bát?!
Cely rozhovor je víc než zajímavý a doporučuji si jej prostudovat pro poznáni PR strategie islámistů v Evropě. Obsahuje nejen manipulace a protiřečení si, ale i otevřené lži. Například al-Haddadovo tvrzení, že v Saudské Arábii vás nikdo nenutí být muslimem pokud jste křesťan. Pominu-li fakt, že v Saudské Arábii oficiálně nemůže být veřejně přiznáno křesťanství nebo nedej bože konverze muslima ke křesťanství, tak asi nejpodstatnějším sdělením toho islámského extremisty je jeho konstatování: „Že podporuje multikulturalismus“ a jeho prorocká slova, že muslimové (tedy takoví jako al-Haddad a jeho čeští kumpáni) by měli postupovat salámovou strategii a prosazovat islámské právo šaria postupně dle toho kolik zrovna mohou prosadit.
Inu jak by humorně řekl Winston Churchill 21. století: „Nejlepším argumentem proti islámu je rozhovor s al-Haddad.“

Představitel muslimů usilujících o postupné zavedení islámského práva šaría ve Velké Britanii a Evropě Haitham al-Haddad přijel do Prahy na pozváni českých islámistů a měl kázání a projev v pražské mešitě. O jeho návštěvě psal týdeník Reflex a jak trefně poznamenal, chtěli mít lidé z okruhu Vladimíra Sáňky (místopředseda Ústředí muslimských obcí a člen vedení islámské nadace v Praze) poslední slovo při schvalováni případného rozhovoru, aby náhodou nevyzněl špatně pro jejich PR. Samozřejmě to řekli diplomaticky, že novinářům nevěří, tak proto, avšak výsledek je stejný.

K postavě Haithama al-Haddadovi lze dodat jen tolik, že je ve Velké Britanii známým propagátorem nejen zavedení islámského práva, ale i antisemitismu a kvůli jeho extremistickým názorům mu má být zakázán vstup do Holandska. Ale teď přímo k jeho rozhovoru pro časopis Týden.

Hned v úvodu Haitham al-Haddad jasně říká, že všude kde jsou muslimové je již zárodek islámského práva šaria. Jeho úvodní slovo je ještě konkrétnější – islámské právo šaria = islám. Tedy sekularizace není možná. Naopak jak říká Haddad „především musíme pochopit, že šaría je islám“. Podle jeho slov hovoříme-li o slučitelností islámského práva s evropskými hodnotami, hovoříme o slučitelnosti islámu s Evropou.

Velmi obdivně se vyjadřuje o multikulturalismu a říká, že to je koncept, který on podporuje a považuje za nejlepší v (dnešní) Evropě. Paradoxně tak vlastně popírá svá původní slova o tom, že islám je šaria, neboť podle islámského práva šaria si nejsou lidé ve společnosti rovní a muslimové jsou nadřazení nemuslímum, tedy multikulturní „rovnost“ totálně popřená ...

Počáteční prvky islámského práva šaria jsou, dle al-Haddada, již přítomné i v České republice. Jistě zatím pouze ty prvky nekonfliktní – zahalení žen, rituálně zabité maso apod. ty kontroverzní prvky z netolerantní části islámského práva se budou prosazovat postupně s nárůstem ortodoxně orientovaných muslimů.

Redaktor Týdne se al-Haddada zeptal na prosazováni netolerantních částí šarie v Evropě a al-Haddad odpověděl velice politicky korektně, ale protiřečí si. „ty jsou také součásti šarie ... ale my jsme jasně řekli, že tresty podle šarie tady zavádět nechceme,“ řekl. Na to bych čekal, že se je tedy redaktor Týdne zeptá proč tedy tyto tresty muslimy vyučují? A jak to tedy bude s islámskými zákony diskriminující menšiny a odlišná náboženství než je ortodoxní islám, tedy i umírněné muslimy? Jenže ta otázka v rozhovoru chybí, buď nezazněla nebo byla odstraněna při „autorizaci“?

Uprostřed rozhovoru zaznělo tvrzení britského islamisty, které mně už vážně rozesmálo. Důvodem proč mají lidé strach z netolerantních forem islámu je to, že si některé skupinky nepřejí, aby lidé na západě pocítili dobro ortodoxního islámu. Tedy diskriminace nemuslimů, popravy homosexuálu, osob s volnou sexuálni morálkou, odpadliku od islámu, omezováni lidských práv a osobních svobod jež ortodoxní aplikace islámu přináší je něco co by měli lidé oslavovat a ne se ho bát?!

Celý rozhovor je víc než zajímavý a doporučuji si jej prostudovat pro poznání PR strategie islámistů v Evropě. Obsahuje nejen manipulace a protiřečení si, ale i otevřené lži. Například al-Haddadovo tvrzení, že v Saudské Arábii vás nikdo nenutí být muslimem pokud jste křesťan. Pominu-li fakt, že v Saudské Arábii oficiálně nemůže být veřejně přiznáno křesťanství nebo nedej bože konverze muslima ke křesťanství, tak asi nejpodstatnějším sdělením toho islámského extremisty je jeho konstatování: „Že podporuje multikulturalismus“. I jeho prorocká slova, že muslimové (tedy takoví jako al-Haddad a jeho čeští kumpáni) by měli postupovat salámovou strategii a prosazovat islámské právo šaria postupně dle toho kolik zrovna mohou prosadit.

Autor: Lukáš Lhoťan | sobota 24.3.2012 13:54 | karma článku: 34.09 | přečteno: 4078x

Další články blogera

Lukáš Lhoťan

Alternativní verze historie aneb jak StB předala Československo neomarxistům v Bruselu ...

Když si již uvědomělí soudruzi z StB uvědomili, že stávající komunistický systém již nemá šanci existovat, tak se spojili s marxistickými extremisty, kteří byli extrém i na komunisty, a odstartovali tzv. Sametovou revoluci 17.11.

30.11.2017 v 19:28 | Karma článku: 15.95 | Přečteno: 631 | Diskuse

Lukáš Lhoťan

Halík odsoudil nenávist k ďáblu ...

Jste křesťan a odmítáte Satana? Tak Tomáš Halík Vám nepodá svaté přijímání! Vyplývá to z jeho kázání v Litomyšli, který zveřejnil Christnet.eu A je to opravdu šokující.

9.7.2017 v 21:50 | Karma článku: 25.48 | Přečteno: 1521 | Diskuse

Lukáš Lhoťan

Jak čeští muslimové lžou o těch, kteří poznají o čem je islám a začnou před ním varovat

Když jsem v roce 2010 začal veřejně pod svým pravým jménem upozorňovat na nebezpečí islamizace a islámského extremismu, tak jsem musel čelit i promyšlené kampani českých islamistů vůči své osobě. Jedním z bodu bylo i očerňování.

25.6.2017 v 17:06 | Karma článku: 20.09 | Přečteno: 1606 | Diskuse

Lukáš Lhoťan

Diplomat republiky Kongo: Z Afriky prchá hlavně spodina společnosti ...

V naších mediích se nás někteří novináři a aktivisté snaží přesvědčovat, že se nemáme bránit masové imigraci do Evropy, protože je to přínosné a obohacující. A když to přeženu, tak každý druhý uprchlík je podle nich jaderný fyzik

11.4.2017 v 18:53 | Karma článku: 27.67 | Přečteno: 1249 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Hana Rebeka Šiander

Byl to kluk nebo holka? Fakt nevím…

Nevím, jak to vnímáte vy, ale dříve bylo všechno jednodušší. Alespoň pro mě. Věděla jsem třeba, zda přede mnou stojí kluk nebo holka. Teď jsem narazila na člověka, u kterého jsem to ani při nejlepší vůli nepoznala.

12.11.2019 v 21:29 | Karma článku: 16.09 | Přečteno: 376 | Diskuse

Tomáš Gayer

Knihovna - drobná poznámka (k 17. listopadu 1989) č. 1

Klíčová slova dnešního blogu s názvem Knihovna: Bohouš, stahování, rychlost, návštěva, každý, chvilka.....

12.11.2019 v 18:21 | Karma článku: 16.17 | Přečteno: 311 | Diskuse

Karel Trčálek

Před třiceti lety nás Gorbačovova KGB spolu se CIA připravily o svobodu

Chtěli jsme na Západ. To se povedlo. Tehdejší západní svobodu a demokracii socialistický tábor infikoval a dnes se potácíme v něčem, co má něco málo ze Západu, něco víc ze socialismu a stále více z diktatury orwellovského typu

12.11.2019 v 18:01 | Karma článku: 13.38 | Přečteno: 458 | Diskuse

Jan Ziegler

Manipulátoři.cz sami manipulují s fakty

Důkazů pro toto tvrzení je více než dost. Tento spolek, který se rozhodl vyhlásit válku Fake news, se sám dopouští lživých tvrzení a nepodložených mediálních útoků na ty, kteří jsou mu nepohodlní.

12.11.2019 v 16:39 | Karma článku: 27.85 | Přečteno: 885 | Diskuse

Radomír Dolanský

Kam jsme (ne)došli po třiceti letech

Chtěli jsme na Západ. To se povedlo. Tehdejší západní svobodu a demokracii socialistický tábor infikoval a dnes se potácíme v něčem, co má něco málo ze Západu, něco víc ze socialismu a stále více z diktatury orwellovského typu.

12.11.2019 v 16:27 | Karma článku: 33.27 | Přečteno: 667 | Diskuse
Počet článků 855 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2701


Bývalý muslim a autor knihy Islám a islamismus v České republice, bývalý redaktor židovského webu Shekel.cz, analytik Da Vinci Prague Institute o.s. Od roku 1998 do roku 2010 spolupracovník předsedy českých muslimů Muneeba Hasana Alrawiho, do roku 2012 člen Muslimské obce v Brně, absolvent poutě do Mekky, vzdělávacích kurzů o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth, absolvent studijního pobytu v USA The International Visitor Leadership Program (2010).

Moje knihy na iDNES.cz - Knihy.iDNES.cz

Najdete na iDNES.cz